ONE FC

Tylko dwie walki w półtora roku… Roberto Soldić chce wrócić do klatki ONE Championship!

Były podwójny mistrz KSW Roberto Soldić garnie się z powrotem do walki – wskazał galę, na której chciałby wystąpić.
Swoje pewnie zarobił, ale póki co sportowa droga, jaką Roberto Soldić kroczy po azjatyckich klatkach ONE Championship, jest wyboista i kręta.

Gdy w 2021 roku wyjaśniał rozstanie z KSW, Chorwat twierdził, że nie chciał czekać aż do grudnia na rewanżowe starcie z Mamedem Khalidovem. Jest młody – jak powtarzał – głodny walki i nie może pozwolić sobie na taki długie przerwy. W ONE może natomiast walczyć regularnie, także w różnych formułach.

Ostatecznie i tak pod sztandarem azjatyckiego giganta zadebiutował dopiero w grudniu – i to bardzo niefortunnie. Jego starcie z Muradem Ramazanovem – który, nawiasem mówiąc, właśnie podpisał kontrakt z PFL – zostało bowiem uznane za nieodbyte. Już w pierwszej rundzie Dagestańczyk grzmotnął Robocopa w krocze tak mocno, że ten nie był w stanie kontynuować zawodów.
Pięć miesięcy później Roberto Soldić wrócił do akcji, ale walkę z gremialnie skreślanym Zebaztianem Kadestamem wspomina jeszcze gorzej niż debiut. W drugiej rundzie został bowiem przez Szweda znokautowany, doznając pierwszej od pięciu lat porażki. Jego seria siedmiu zwycięstw, w tym sześciu przez nokauty, dobiegła końca.

Do powrotu Chorwat garnął się od wielu miesięcy, ale póki co ni widu, ni słychu o jego kolejnym pojedynku. W ONE Championship ostatnimi czasy zawodnicy MMA – także mistrzowie – lekko nie mają. Dość powiedzieć, że dzierżący pasy Reinier De Ridder, Christian Lee czy Kai Tang, którzy łącznie rozdają karty w czterech kategoriach wagowych, w zeszłym roku nie stoczyli ani jednej walki w formule MMA! A co dopiero Soldić z bilansem 0-1 w organizacji…

Tym niemniej, Robocop liczy na powrót do akcji w marcu przy okazji gali w Katarze, o co zaapelował we wtorek w mediach społecznościowych.

Zaplanowaną na 1 marca w Katarze galę ONE 166 zwieńczy rewanżowe starcie pomiędzy dybiącym na historyczny pas mistrzowski trzeciej kategorii wagowej Anatolym Malykhinem i wspomnianym Reinierem de Ridderem.– Zapominam, co wydarzyło się w 2023 roku i czekam na lepsze dni w 2024 roku – napisał kilka dni temu Roberto w mediach społecznościowych. – Trzeba tylko wierzyć, że przyszłość będzie jaśniejsza. Szczęśliwego Nowego Roku!

Czy obchodzący niebawem 29. urodziny Roberto Soldić powróci w marcu? Tego prawdopodobnie dowiemy się w najbliższych tygodniach.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button