KSWPolskie MMA

Turniej w wadze półciężkiej KSW ogłoszony – znamy uczestników! O parach półfinałowych zadecydują fani!

Podczas lutowej gali KSW Epic w Gliwicach odbędzie się turniej wagi półciężkiej, który wyłoni nowego mistrza dywizji.
Bezkrólewie w kategorii półciężkiej KSW dobiegnie końca 24 lutego – wtedy bowiem odbędzie się 4-osoboty turniej, który wyłoni nowego mistrza.

W grudniu zeszłego roku ówczesny czempion 93 kilogramów Ibragim Chuzhigaev ogłosił zakończenie współpracy z organizacją KSW, ustępując z tronu. Czeczen sięgnął po pas wagi półciężkiej w styczniu 2022 roku, odbierając go Tomaszowi Narkunowi. Trofeum obronił dwukrotnie przed zakusami Ivana Erslana i Bogdana Gnidki.
Organizacja KSW ogłosiła we wtorek turniej wagi półciężkiej, który wyłoni nowego mistrza. Odbędzie się on 24 lutego w Gliwicach podczas gali KSW Epic. Udział wezmą w nim czterej zawodnicy: Damian Piwowarczyk, Kleber Silva, Rafał Haratyk oraz Marcin Wójci.

Co ciekawe, zestawienia w półfinale zależą od… fanów! KSW przygotowało ankietę, która zostanie udostępniona w piątek na stronie KSWEpic.tv.

Całe rozgrywki – tj. półfinały i finał – odbędą się jednego wieczoru.

Dominik Durniat poinformował na platformie X, że półfinały odbędą się na dystansie 2 rund po 5 minut. W przypadku remisu dalej przejdzie zawodnik, który… wygrał pierwszą rundę. Finał odbędzie się na dystansie 3 rund po 5 minut.

Najmłodszy w tym gronie, 26-letni Damian Piwowarczyk wygrał cztery z dotychczasowych sześciu walk pod sztandarem organizacji KSW. Ostatnio znokautował w pierwszej rundzie Łukasza Sudolskiego.

Starszy od niego o dekadę Kleber Silva wygrał oba starcia, jakie stoczył nad Wisłą – najpierw znokautował Łukasza Sudolskiego, a potem tak sam los zgotował Rafałowi Kijańczukowi.

Także – podobnie jak Brazylijczyk – 36-letni Rafał Haratyk zadebiutował pod sztandarem KSW podczas październikowej gali KSW 87, nokautując w pierwszej rundzie Ivana Erslana.Wreszcie Marcin Wójcik – wojujący swego czasu w klatce KSW, gdzie bił się nawet o pas – powrócił na pokład polskiego giganta w listopadzie, efektownie kończąc Luisa Henrique da Silvę. Odniósł w ten sposób piąte zwycięstwo z rzędu w zawodowej karierze.

Kto zostanie mistrzem KSW w wadze półciężkiej?

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY PO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

  1. Reguły powinny być jednolite. Mistrzowskie starcie zawsze 5×5 + możliwość konkretnego przygotowania. Takie żonglowanie zasadami przypomina troche pato gale. Szkoda bo można było ustawić dużo dobry pojedynków.

    Czysto teoretycznie co jeśli zwyciezca z pierwszej pary będzie kontuzjowany i z drugiej pary również? Wtedy przegrani walczą o pas? Szkoda.

Dodaj komentarz

Back to top button