UFC

Trener: „Podpuścimy go, żeby wyprowadził prawego overhanda i wtedy…”

Trener Darrena Tilla Colin Heron zdradza, w jaki dokładnie sposób Goryl z Liverpoolu spróbuje znokautować mistrza kategorii półśredniej Tyrona Woodleya podczas gali UFC 228.

W przeciwieństwie do wielu innych zawodników Darren Till nie ma problemu z odpowiadaniem na pytania o taktyczne i techniczne elementy swoich walk. Kilka dni temu stwierdził, że największą luką w grze Tyrona Woodleya, z którym skrzyżuje rękawice 8 września podczas gali UFC 228 w Dallas, jest nieumiejętność radzenia sobie z presją, cofanie się prosto na siatkę i próby ucieczki stamtąd z pomocą potężnego prawego.

Okazuje się jednak, że główny trener Brytyjczyka, Colin Heron z liverpoolskiego Team Kaobon również chętnie opowiada o technicznych aspektach sobotniej walki swojego podopiecznego z T-Woodem.

Podczas tego obozu skupialiśmy się na konkretnych akcjach.

– powiedział w drugiej części videobloga Tilla przed UFC 228 trener.

Dystansowanie, timing podbródka, zabawa jabem, bo Woodley lubi atakować prawym overhandem. Być może podpuścimy go, żeby wyprowadził prawego overhanda i wykorzystamy to do kontry.

Tak właśnie się stanie. (Darren) wygra przez nokaut. Sprowokuje Woodleya do zrobienia czegoś, czego ten nie chce zrobić – i go skontruje.
Darren Till nigdy nie ukrywał ogromnego szacunku, jakim darzy Colina Herona, przyznając nawet, że jest to jedyny człowiek, którego chwilami najzwyczajniej w świecie się boi. To pod jego batutą w 2009 roku rozpoczął treningi MMA i za jego sugestią – i wsparciem finansowym – w 2012 roku przeprowadził się do Brazylii.

Pierwotnie miał zostać w Kraju Kawy sześć miesięcy, ale ostatecznie spędził tam prawie cztery lata. W 2016 roku Goryl powrócił do Liverpoolu i nie ukrywał, że decyzję tę podjął właśnie ze względu na Colina Herona.

Darren rozwija się cały czas.

– powiedział Heron.

To, co widzicie teraz, to prawdopodobnie jakieś 50% tego, co zobaczymy w przyszłości. Przyswaja umiejętności bardzo szybko, ale najważniejsza jest mentalność. Poprawia się z walki na walkę. Jest na etapie zdobywania wiedzy, więc bardzo szybko reaguje na zewnętrzne bodźce. Za jakieś trzy lata zobaczymy go w szczytowej formie. Teraz ledwie ocieramy się o to, na co go stać.

Cały materiał poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=PATbpuDTIIc

*****

Jon Jones radzi Khabibowi i Fedorowi: „Gdyby dodał to do swojej gry, byłby przerażający”

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button