Jon Jones radzi Khabibowi i Fedorowi: „Gdyby dodał to do swojej gry, byłby przerażający”

Były dominator kategorii półciężkiej UFC wziął pod lupę pojedynki Khabiba Nurmagomedova z Conorem McGregorem oraz Fedora Emelianenki z Chaelem Sonnenem.

Wielkimi krokami zbliżają się dwie piekielnie ważne dla rosyjskiego MMA pojedynki, w których udział wezmą dwaj najpopularniejsi w kraju Puszkina zawodnicy.

13 października w Long Island podczas gali Bellator 208 legendarny Fedor Emelianenko stanie do batalii z Chaelem Sonnenem w ramach półfinału Grand Prix wagi ciężkiej, podczas gdy tydzień wcześniej do pierwszej obrony złota 155 funtów wyjdzie podczas gali UFC 229 w Nowym Jorku Khabib Nurmagomedov, krzyżując pięści z Conorem McGregorem.

Nic zatem dziwnego, że wizytującego Rosję Jona Jonesa szczegółowo wypytano o te właśnie batalie – wszak Amerykanin swego czasu sam rozprawił się z Sonnenem, a o McGregorze zawsze wypowiadał się z dużym uznaniem.

Zarówno Gangster z Oregonu, jak i Notorious słyną z nieumiarkowania w gadulstwie, ale Bones widzi między oboma dużą różnicę.

Uważam, że Chael Sonnen jest gorszym trash-talkerem – dlatego, że wiele z rzeczy, jakie opowiada to zwykłe bzdury.

– stwierdził Jon Jones w rozmowie z Alexandrem Lyutikovem.

Gdy Conor McGregor zaczyna gadać, stoi za tym wiele prawdy. Myślę, że Khabib będzie pod większą presją – będzie miał przed sobą bardzo niebezpiecznego zawodnika, który na ogół słowa popiera czynami. Chael Sonnen znany jest natomiast z gadulstwa i przegrywania.

Będący fanem braci Emelianenko Jones nie ma też wątpliwości, kto jest faworytem w starciu Ostatniego Cara z Sonnenem – choć ma też kilka rad dla Rosjanina.

Myślę, że Fedor wygra tę walkę zdecydowanie – w stójce i w parterze. Jest po prostu lepszym zawodnikiem.

– stwierdził Jon.

Ma świetne jiu-jitsu, świetną stójkę. Jest po prostu lepszym zawodnikiem. Jeśli miałbym dać Fedorowi jakąś wskazówkę, powiedziałbym, żeby pracował nad gilotynami. Chael Sonnen oczywiście pójdzie po obalenie – a Chael Sonnen zawsze obala z głową po tej samej stronie. Trzeba więc pracować nad gilotynami, nad trójkątami.

Poradziłbym mu też, aby pracował nad wracaniem na nogi, żeby nie był trzymany na dole. Do tego kondycja – to bardzo ważne.
Jeśli zaś chodzi o pojedynek Nurmagomedova z McGregorem, Jones podchodzi ze sporym dystansem do popularnych w Rosji tez, wedle których Irlandczyk nie posiada żadnych zapasów i będzie dziecinnie łatwy do obalania dla Dagestańczyka.

Wierzę, że Conor McGregor posiada zapasy.

– stwierdził.

Nie są one na poziomie tych Khabiba. Wierzę, że Khabib sfinalizuje większość obaleń, których spróbuje. Conor to jednak atleta. Nie można go lekceważyć.

O ile Bones jest pełen uznania dla zapaśniczych szlifów Dagestańskiego Orła, to nie miał jednocześnie żadnych problemów ze wskazaniem luk w oktagonowej grze Khabiba – i to nie tylko w stójce, ale też w parterze.

Uważam, że jego bokserska defensywa nie jest najlepsza.

– powiedział Jones.

Nie rozumiem też, dlaczego nie pracuje mocno nad jiu-jitsu. Jeśli możesz przewrócić każdego rywala, dlaczego nie dowiedzieć się, jak go skończyć? Opiera się na ground and pound i nigdy nikogo w ten sposób nie kończy. Khabib to czarny pas zapasów i gdyby dodał do tego czarny pas jiu-jitsu, byłby absolutnie przerażający.

Cały wywiad poniżej.

*****

Daniel Cormier czy Brock Lesnar? Jon Jones nie ma wątpliwości

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. Pingback: "Tak powiedział?!" - Jon Jones zdumiony słowami Khabiba Nurmagomedova o $100 milionach dolarów od arabskich szejków - Lowking.pl

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply