Trener Cody’ego Garbrandta rozstrzyga walkę kontrowersyjnymi soccer kickami – video

Justin Buchholz pokonał Marquesa Facine’a podczas gali AFC 133 – ale zakończenie pojedynku wywołało sporo dyskusji.

Główny trener Team Alpha Male Justin Buchholz (16-10) powrócił do akcji po prawie dwóch latach przerwy, przyjmując walkę w zastępstwie z niejakim Marquesem Facine (14-15) podczas gali Alaska Fighting Championship 133 w Anchorage.

Nie obyło się jednak bez kontrowersji. Buchholz ostatecznie wygrał już w pierwszej rundzie, terroryzując niegarnącego się do powrotu na nogi rywala ostrymi soccer kickami na korpus, ale rzecz w tym, że ostatni trafił już w głowę.

Po zainkasowaniu ostatniego kopnięcia Facine nie podnosił się przez kilka minut z desek i ostatecznie został wyniesiony z klatki na noszach.

Sędzia ostatecznie uznał, że finalne kopnięcie Buchholza było przypadkowe i nie zadecydowało o wyniku walki – w ten sposób trener Alpha Male wygrał przez techniczny nokaut.

34-letni Amerykanin, który trenuje między innymi Cody’ego Garbrandta, przerwał w ten sposób czarną serię trzech porażek z rzędu.