Tragedie rodzinne wywołane koronawirusem powodem wycofania się Rose Namajunas z UFC 249

Menadżer Rose Namajunas zdradził, dlaczego Amerykanka podjęła decyzję o wycofaniu się z pojedynku z Jessicą Andrade na UFC 249.

Gdy wczoraj gruchnęły doniesienia o wycofaniu się byłej mistrzyni kategorii słomkowej Rose Namajunas z walki z Jessicą Andrade, do której miał dojść w ramach zaplanowanej na 18 kwietnia gali UFC 249, żartom większym i mniejszym z Amerykanki nie było końca.

Okazuje się jednak, że powody wycofania się Thug Rose były bardzo poważne, o czym za pośrednictwem mediów społecznościowych doniósł jej menadżer Brian Butler.

– Rose Namajunas wycofała się z UFC 249 z powodu dwóch śmiertelnych przypadków w jej rodzinie związanych z koronawirusem – napisał Butler. – Ma nadzieję na powrót do oktagonu najszybciej, jak będzie to możliwe, ale na tę chwilę prosimy o uszanowanie jej prywatności w tym czasie.
W świecie sparaliżowanym przez pandemię koronawirusa gala UFC 249 będzie jedynym na świecie sportowym wydarzeniem dużej rangi. Organizatorzy zapowiedzieli przedsięwzięcie specjalnych środków celem zapewnienia zawodnikom bezpieczeństwa w trakcie gali i w drodze do niej.

27-letnia Amerykanka nie była widziana w akcji od maja ubiegłego roku, gdy została brutalnie znokautowana przez Jessicę Andrade, tracąc pas mistrzowski kategorii słomkowej – odebrany i następnie obroniony przed zakusami Joanny Jędrzejczyk.
Organizatorzy poszukują obecnie zawodniczki na zastępstwo dla Jessiki Andrade.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„W klatce znaczy zero” – Khabib Nurmagomedov odpowiada na komentarz Conora McGregora

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply