UFC

„Tony jest łatwy do trafienia, ale…” – Conor McGregor typuje starcie Khabiba Nurmagomedova z Tonym Fergusonem

Mający za sobą triumfalny powrót Conor McGregor zabrał głos na temat pojedynku Khabiba Nurmagomedova z Tonym Fergusonem.

W drodze do walki z Donaldem Cerrone, wygranej przez 40-sekundowy nokaut podczas gali UFC 246, Conor McGregor kompletnie zmienił swoją narrację medialną w porównaniu z poprzednim występem w oktagonie, w którym przegrał przez poddanie z Khabibem Nurmagomedovem.

O ile przed walką z Dagestańczykiem aż kipiał od pewności siebie, rugając rywala na wszelkie możliwe sposoby, tak do Kowboja podchodził z dużym uznaniem, skupiając się niemal wyłącznie na aspektach sportowych.

Tymczasem po pokonaniu Cerrone McGregor zapowiedział, że jest otwarty na każdy pojedynek, ale między wierszami nietrudno było wychwycić, że to porażka z Nurmagomedovem leży mu na sercu najbardziej. Czy zatem w drodze do rewanżu stonowałby nieco swoje podejście do Dagestańczyka?
– Sprawy przybrały bardzo osobisty wymiar z tym człowiekiem i jego drużyną – powiedział Conor podczas konferencji prasowej. – Jest, jak jest. Nie mogę niczego obiecać. Jestem, jaki jestem. Jest, jak jest.

Tym niemniej, w razie drugiego pojedynku z Dagestańskim Orłem Irlandczyk zapowiedział jedną zmianę – jego zdaniem: kluczową.

– Z całą pewnością będę teraz skupiony na umiejętnościach sportowych – zapowiedział. – Obaj mamy pewne unikalne umiejętności. Ja i ten człowiek. On trzyma się nogi, ja idę do przodu. Będę podekscytowany odzyskaniem tamtej walki. Zobaczymy, co się wydarzy. Zobaczymy, jak pójdzie mu z Tonym. Tony to kolejny ciekawy rywal dla mnie. Zobaczymy, jak to się potoczy. Będę na miejscu.

Zanim jednak zapadną jakiekolwiek decyzje w sprawie potencjalnego rewanżu, Khabib Nurmagomedov stanie 18 kwietnia w Brooklynie do obrony tytułu mistrzowskiego z Tonym Fergusonem w ramach gali UFC 249.Irlandczyk nie ukrywa co prawda, że ze wszech miar interesuje go wejście na zastępstwo, gdyby okazało się, że do tej po raz piąty zestawionej dagestańsko-amerykańskiej potyczki nie dojdzie, ale jeśli jednak Nurmagomedov i Ferguson staną naprzeciwko siebie w oktagonie, kogo widzi w roli faworyta?

– Walka to walka – stwierdził McGregor. – Tony jest łatwy do trafienia, ale jest dziwaczny i ma dobry zasięg. Wszystko może się więc wydarzyć. Zobaczmy, jak to się ułoży.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„Też chcemy rewanżu, ale najpierw…” – ojciec Khabiba reaguje na wiktorię Conora, żąda astronomicznej gaży za rewanż

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button