„To przyszły mistrz UFC” – Colby Covington o swoim głównym sparingpartnerze przed walką z Kamaru Usmanem

Colby Covington zdradził, kto jest jego głównym sparingpartnerem przed walką z Kamaru Usmanem na UFC 245.

Sobotnią galę UFC 245 w Las Vegas uświetni nafaszerowane złymi emocjami starcie o tron wagi półśredniej pomiędzy broniącym go Kamaru Usmanem i dybiącym nań Colbym Covingtonem. Pierwotnie obaj zawodnicy mieli jednak stanąć naprzeciwko siebie przy okazji listopadowej gali UFC 244. Dlaczego nie doszło wówczas do walki? O to zapytano Chaosa w najnowszym wywiadzie z The Schmo.

Zobacz także: Alistair Overeem zabrał głos po makabrycznym rozcięciu

Chciałem wystąpić w walce wieczoru tamtej gali, ale Mary Fakenewsman musiał oczyścić się z EPO.

– stwierdził pretendent.

Trzeba więc jego zapytać. Nie tylko walki ze mną wtedy odmówił. Odmówił też Leonowi Scottowi, odmówił wyrobnikowi Jorge’owi Masvidalowi. Nie chciał więc walczyć z nikim w Nowym Jorku i nie będzie już z nikim chciał walczyć po sobotniej gali w Las Vegas.

Już kilka tygodni temu podczas konferencji prasowej promującej sobotnią galę Covington zarzucił Usmanowi stosowanie EPO. Nigeryjczyk nie odniósł się wówczas do oskarżeń, kwitując je śmiechem.

Skąd zatem Amerykanin czerpie swoją wiedzę o niecnych jakoby praktykach mistrza?

Słyszałem z drugiej ręki od wielu jego sparingpartnerów. Nie mają wątpliwości, że jest na EPO.

– stwierdził Covington.

Jest na dopingu przez całą karierę. Jego trener od wytrzymałości i siły jest lekarzem. Jest jeszcze jeden gość, który z nim trenował. Nie pamiętam jego imienia, ale za dawnych czasów znany był w świecie MMA z rozdawania sterydów. Trzeba mu się przyjrzeć.

Do walki z Kamaru Usmanem Chaos przygotowuje się swoim zwyczajem – pomimo konfliktów z Dustinem Poirierem i Jorge Masvidalem – w American Top Team. Zapytany o najmocniejszego zapaśnika, z jakim sparuje, wskazał na Tony’ego Murphy’ego, twierdząc, że to przyszły mistrz UFC.

28-letni Murphy w zeszłym roku przeszedł na zawodowstwo, wcześniej tocząc aż dwadzieścia walka amatorski, z których wygrał dwanaście. Jego zawodowy bilans wynosi obecnie 2-1.

Zapytany o swoje oczekiwania względem walki, Covington nie pozostawił wątpliwości – w sobotę zostawi Usmana w kałuży krwi, odbierając mu pas mistrzowski.




To nie będzie walka roku, ale to będzie nokaut roku.

– zapowiedział.

Ugruntuję mój status najlepszego półśredniego w historii.

Cały wywiad poniżej:

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

*****

Kursy bukmacherskie na walkę McGregor vs. Cerrone ujawnione

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply