„To nie zapasy, to walka MMA” – Francis Ngannou przed starciem z Cainem Velasquezem

Francis Ngannou opowiedział o zbliżającej się wielkimi krokami konfrontacji z Cainem Velasquezem, do której dojdzie w niedziele w Phoenix.

W walce wieczoru niedzielnej gali UFC on ESPN 1 dojdzie do spektakularnie zapowiadającego się boju pomiędzy powracającym do akcji po niespełna trzyletniej przerwie słynącym z sadystycznym oktagonowych praktyk byłym dominatorem wagi ciężkiej Cainem Velasquezem i cegłorękim rzeźnikiem z Kamerunu w osobie Francisa Ngannou.

O zestawieniu tym mówiło się od dawna – bo i Predator od dawna nie ukrywał, że potyczka z mającym meksykańskie korzenie Amerykaninem ze wszech miar go interesuje.

Dwa lata temu po zwycięstwie z (Andreiem) Arlovskim wspominałem o Cainie Velasquezie.

– powiedział Ngannou w programie Ariel Helwani’s MMA Show.

Mówił wtedy, że ma kontuzję, ale zawsze potem czekałem na ten pojedynek. Teraz w końcu do niego dojdzie. Przed walkami z Curtisem Blaydesem i Derrickiem Lewisem cały czas czekałem na walkę z Cainem Velasquezem – i teraz ją mam. Cieszę się.
Forma notorycznie borykającego się z problemami zdrowotnymi w ostatnich latach i niewidzianego w oktagonie od lipca 2016 roku Caina Velasqueza – zdemolował wówczas Travisa Browne – pozostaje wielką zagadką. Co zostało z jego morderczego stylu walki i zabójczego dla wielu rywali tempa, jakie zwykł narzucać? Co z jego odpornością? Kondycją?

Chcę zobaczyć tam najlepszego Caina Velasqueza.

– powiedział Francis.

Przygotowuję się pod najmocniejszego Caina Velasqueza. Nie chce dać się zwieść opiniom innych ludzi.

Amerykanin nie jest zawodnikiem, który wyróżniałby się szczególną awersją do ryzyka – lubi pójść agresywnie, wywrzeć presję i wdać się w kilka ostrych wymian – ale pewnikiem wydaje się, że w starciu z Francisem Ngannou jego największym atutem będą zapasy.

To nie jest mecz zapaśniczy tylko walka MMA.

– przypomniał jednak Kameruńczyk.

Czuję się dobrze w każdym elemencie. Przygotowałem się na wszystko. Wierzę, że jestem w stanie to zrobić.

Nie chcę być przesadnie pewny, ale chcę być wystarczająco pewny siebie, aby być w walce Francisem.

UFC on ESPN 1: Ngannou vs. Velasquez – transmisja, rozpiska, informacje

Zeszły rok nie był dla Predatora szczególnie udanym. Na jego początku przegrał walkę o złoto ze Stipe Miocicem, następne po paradnym pojedynku ulegając na punkty Derrickowi Lewisowi. Jednak podczas październikowej gali w Chinach powrócił na zwycięskie tory, ekspresowo w rewanżu ubijając Curtisa Blaydesa.

Niczego mi nie powiedzieli, ale szczerze uważam, że jeśli pokonam Caina Velasqueza, potem może być walka o pas.

– powiedział Ngannou, zapytany o dalsze plany.

Jak widzę koniec? Jak zawsze. Nokaut.

Widzę to jednak też jako walkę, w której będę się dobrze bawił. Czekałem na ten pojedynek naprawdę długo. Będzie przyjemnością zmierzyć się z Cainem.

*****

Israel Adesanya odpowiada Chrisowi Weidmanowi i „nakoksowanej małpie”

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply