„To nie jest wymówka” – Daniel Cormier miał koronawirusa na kilka tygodni przed walką ze Stipe Miociciem

Daniel Cormier zdradził, że na kilka tygodni przed trylogią ze Stipe Miociciem borykał się z zakażeniem koronawirusem.

Jak donosi portal Yahoo! Sports, na około sześć tygodni przed galą UFC 252, w walce wieczoru której stanął po raz trzeci naprzeciwko Stipego Miocicia, Daniel Cormier poddał się badaniu na obecność koronawirusa – a to dlatego, że u jednego z jego klubowych kolegów z American Kickboxing Academy wykryto zakażenie tym właśnie wirusem.

Kontrola DC dała wynik negatywny, ale kilka dni później wszystko się zmieniło. Cormier poczuł się gorzej. Wydawało mu się, że może to wynik intensywnych treningów, ale prawda okazała się inna – dopadł go koronawirus.

Jak jednak stwierdził w wywiadzie dla Yahoo! Sports – który nosi pewne znamiona sponsorowanego… – gdyby nie produkt o nazwie Oura Ring, prawdopodobnie nigdy nie dowiedziałby się, że jest zakażony.

Rzecz bowiem w tym, że wspomniana Oura Ring – zakładana na palec elektroniczna obrączka, która informuje jej użytkownika o stanie jego zdrowia – okazała się kluczowa. Wskazywała bowiem, że wszystkie wskaźniki zdrowotne DC uległy nagłemu pogorszeniu, w następstwie czego były mistrz poddał się testowi na koronawirusa. Jego wynik był pozytywny.
Dlaczego cały artykuł nosi znamiona sponsorowanego? Otóż, we wtorek UFC ogłosiło współpracę z firmą Oura Health, producentem Oura Ring. Dostępny na rynku za $299 produkt UFC zamierza rozdać swoim zawodnikom.

– Obrączka nie poinformowała mnie, że mam COVID – powiedział Daniel. – Jednak właśnie obrączka poinformował mnie, że coś jest nie tak. Dzięki tej informacji podjąłem decyzję, aby udać się do lekarza. Okazało się, że byłem zakażony. Dzięki tej informacji z obrączki udało mi się dotrwać do walki.

Trzeciego pojedynku ze Stipe Miociciem Daniel Cormier miło wspominał jednak nie będzie. Przegrał bowiem jednogłośną decyzją, ogłaszając następnie przejście na sportową emeryturę.
– To absolutnie nie jest wymówka – powiedział o zakażeniu koronawirusem przed galą. – Miocic wygrał tę walkę. Dał piękny występ. To po prostu podziękowania dla Oura za to, że dzięki nim udało mi się wystąpić. Mogło się skończyć tak, że po prostu bym dalej ostro cisnął, nie wiedząc, że jestem zakażony. Udało mi się jednak zadbać o siebie jak należy i potem powrócić do treningów i wziąć udział w walce o mistrzostwo świata wagi ciężkiej. Bez obrączki nie byłoby to możliwe.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Khabib Nurmagomedov wskazał pięciu najlepszych półciężkich na świecie

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply