KSWPolskie MMA

„To nie jest pstryczek do Soldicia” – Maciej Kawulski ręczy za słowa Mameda Khalidova, zabiera głos nt. potencjalnego rewanżu Czeczena z „Pudzianem”

Współdowodzący KSW Maciej Kawulski zabrał głos na temat potencjalnego rewanżu pomiędzy Mamedem Khalidovem i Mariuszem Pudzianowskim.
Dzisiejszą galę XTB KSW 77 w Gliwicach zwieńczy największy prawdopodobnie medialnie pojedynek w historii nadwiślańskiej sceny MMA pomiędzy niezwykle popularnymi Mamedem Khalidovem i Mariuszem Pudzianowskim.

W drodze do poprzedniej walki, jaką stoczył Czeczen – zeszłorocznej klęski z Roberto Soldiciem – mówiło się o dwóch pojedynkach, jakie obaj mieli stoczyć. Chętnie przypominał to później Khalidov, zapewniając, że Robocop obiecał mu rewanżowe starcie.
Nic takiego jednak się nie stało, bo mając na stole intratną ofertę z ONE Championship, Chorwat nie zamierzał przedłużać umowy z KSW, aby czekać na powrót do zdrowia Mameda Khalidova. Zasilił szeregi azjatyckiego giganta, zostawiając Czeczena z pustymi rękami.

Czy w przypadku dzisiejszej konfrontacji Mameda z Mariuszem brany jest pod uwagę rewanż? O to dziennikarz Artur Mazur z WP Sportowe Fakty zapytał współwłaściciela organizacji Macieja Kawulskiego

– Po pierwsze, jestem świadkiem rozmowy Mameda z Soldiciem – powiedział polski promotor. – Bliżej już się nie dało być, niż byłem ja – i taka obietnica padła.

– Zostawiam to, nie komentuję tego, rozumiem, że losy sportowców mogą się toczyć w różną stronę. To nie jest mój pstryczek do Soldicia, że poszedł gdzieś indziej. To jest fakt. To raz.– Nie – zakończył, odpowiadając wprost na pytanie o temat potencjalnego rewanżu Khalidova z Pudzianowski. – Przy tej walce takich rozmów nie było.

Chorwacki Robocop ma za sobą feralny debiut pod banderą ONE Championship. Jego starcie z Muradem Ramazanovem zakończyło się bowiem nieumyślnym faulem Dagestańczyka, po którym były podwójny mistrz KSW nie był już w stanie kontynuować zawodów. Walkę uznano za nieodbytą.

Poniżej komplet artykułów poświęconych KSW 77 oraz cały wywiad z Maciejem Kawulskim.

Artykuły poświęcone gali:

Typowanie
Przegląd najciekawszych kursów

Video-analiza walki Khalidov vs. Pudzianowski
Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button