„To nie będzie jego ostatnia walka” – White wyjaśnia, dlaczego bez względu na wynik trylogii Cormier będzie nadal walczył

Szefujący UFC Dana White jest przekonany, że dzisiejsza walka Daniela Cormiera ze Stipe Miociciem nie będzie ostatnią w karierze tego pierwszego.

W drodze do trzeciej walki ze Stipe Miociciem, która zwieńczy sobotnią galę UFC 252 w Las Vegas, Daniel Cormier jak mantrę powtarza, że będzie to jego pożegnalny występ.

Narrację tę podtrzymał – a nawet ją wzmocnił, wykluczając kontynuację kariery po sobotniej walce – podczas czwartkowej konferencji prasowej.

Jednak zupełnie inaczej do tematu podchodzi głównodowodzący UFC Dana White, który zapytany w rozmowie z ESPN.com, czy sobotni występ Daniela Cormiera w oktagonie będzie jego ostatnim, nie pozostawił wątpliwość.
– Nie, nie będzie – stwierdził White. – Nie będzie. Oczywiście będzie to zależeć od tego, jak potoczy się walka. Jeśli Cormier wygra w spektakularnym stylu, to nie będzie jego ostatnia walka. A znając go tak dobrze, jak go znam, to jeśli przegra powie: „Nie mogę skończyć w ten sposób”.

– Znacie mnie. Gdy zawodnicy zaczynają mówić o emeryturze, powinni na nią przejść. Ludzie mówili, że dla Stipe też może być to ostatnia walka, ale dzisiaj to wyjaśnił. Uważam, że żaden z nich nie powinien przechodzić na emeryturę.

– To dwaj z najlepszych na świecie, którzy nadal mają wiele do zaoferowania. Zobaczymy. Zobaczymy, jak potoczy się walka w sobotę.

Tymczasem wątpliwości na temat dalszego rozwoju sytuacji w kategorii ciężkiej po sobotniej trylogii nie ma trener Daniela Cormiera Javier Mendez. Kilka dni temu stwierdził, że zwycięzca – bez względu na to, kto nim będzie – w kolejnym pojedynku skrzyżuje rękawice z… Jonem Jonesem.
– Nie ma żadnego planu – odniósł się do tych słów sternik amerykańskiego giganta. – Obejrzymy walkę w sobotę, zobaczymy, kto wygra. We wtorek jest spotkanie matchmakerskie i wtedy zaczniemy rozmawiać o tym, co zrobić dalej.

Analizy UFC 252

Typowanie i analiza walki Miocic vs. Cormier 3
Przegląd najciekawszych kursów bukmacherskich
Typowanie gali

Cały wywiad poniżej:

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Walka zostałaby przerwana” – McGregor przekonany, że gdyby nie cofnął w ostatniej chwili nogi, pogruchotałby Diazowi kolano

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply