Polskie MMAUFC

„To najwyższej klasy rywal, ale…” – Holtzman nie jest zachwycony zestawieniem z Gamrotem!

Scott Holtzman niezwykle ceni sobie umiejętności Mateusza Gamrota, ale zachwycony zestawieniem z Polakiem nie jest.

Sportowcem był całe życia – grał między innymi w baseball czy hokej – ale na MMA przebranżowił się, mając na karku aż 29 lat. Wtedy właśnie Scott Holtzman stoczył pierwszy zawodowy pojedynek, nie mając wcześniej doświadczenia w żadnym ze sportów walki.

Serią siedmiu zwycięstw utorował sobie drogę do UFC, gdzie wojuje od 2015 roku. Pod sztandarem amerykańskiego giganta stoczył już jedenaście walk, z siedmiu wychodząc obronną ręką. O ósme zwycięstwo powalczy już w sobotę w Las Vegas, gdzie w ramach gali UFC Fight Night stanie w szranki z Mateuszem Gamrotem.
I właśnie między innym o tym starciu 37-letni Amerykanin porozmawiał z portalem MyMMANews.com.

– Nie potrafię wymówić jego imienia – powiedział wesoło Scott o Mateuszu. – Nazwisko mi wystarcza. W oktagonie w sumie nazwiska i tak nie mają znaczenia.
Przygotowania do walki Scott Holtzman odbył w MMA Lab, gdzie szlifuje formę od wielu lat. Jest z nich bardzo zadowolony, także z uwagi na wielu mocnych zapaśników z którymi miał okazję trenować.

– Byłem już tutaj nieco wcześniej, aby przygotowywać się pod walkę w kwietniu, więc dobrze się złożyło – powiedział o zestawieniu pojedynku z Gamrotem. – Nie jestem tutaj zbyt długo. Nie lubię zbyt długich obozów przygotowawczych. Moje ciało już ich nie wytrzymuje.

– Jestem jednak teraz w dobrej formie. Mamy tutaj na miejscu całą masę zapaśników z pierwszej dywizji, więc wykonaliśmy dobrą robotę.

Scott Holtzman był ostatnio widziany w akcji w sierpniu ubiegłego roku. Doznał wówczas pierwszej porażki przed czasem, padając pod uderzeniami Beneila Dariusha.Jak przyznał, nie jest fanem walki bez fanów na trybunach – dlatego zwlekał z powrotem do oktagonu. Jednak zdając sobie sprawę, że czasy są niepewne, perspektywy na rywalizację w wypełnionej hali liche, a rodzinę trzeba wyżywić, zaakceptował starcie z Polakiem.

Pomimo iż Hot Sauce bardzo ceni sobie umiejętności Gamera, zachwycony zestawieniem nie jest.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

– Wywodzi się z polskich zapasów – powiedział o Mateuszu. – Naprawdę mocny zapaśnik. Wspaniałe zapasy, dobry grappling, dobre jiu-jitsu. Całkiem niezły w każdym aspekcie walki.

– Najczęściej szuka zapasów. W stójce zrobi tyle, ile potrzeba, aby przenieść walkę na dół. Będę musiał więc być przygotowany pod kątem defensywy zapaśniczej na 15 minut. Trochę marnie pod tym kątem. Fani za tym nie przepadają, ale czasami trafiasz po prostu na gości tego typu, więc musisz bronić się przed zapasami i zlać ich w stójce. Trzymać walkę tam, gdzie masz przewagę.

Na tym jednak nie koniec, bo pomimo wysokich umiejętności Gamrota Holtzman ocenia, że nie ma w tym starciu szczególnie dużo do ugrania. Dlaczego?
– Ma niestety tylko jedną walkę w UFC, a uważam, że to naprawdę utalentowany rywal – powiedział Scott. – Najwyższej klasy zawodnik, którego niestety nikt tak naprawdę nie zna poza polską czy europejską sceną, więc… Nie jest to dla mnie najbardziej pociągająca walka, ale jeśli wracasz po porażce, to bierzesz, co możesz. I jesteśmy tutaj.

Cały wywiad poniżej:

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Dyrygent oktagonu

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button