„To może być jego słabość!” – McGregor wskazał, jacy rywale sprawiają Poirierowi najwięcej problemów

Conor McGregor zapewnił, że lubi walczyć z mańkutami, prognozując, że Dustin Poirier poszuka w rewanżu klinczu.

Ponad sześć lat temu Conor McGregor znokautował Dustina Poiriera w 106 sekund. Przed sobotnim rewanżem, który uświetni galę UFC 257 w Abu Zabi Irlandczyk postawił sobie jeszcze ambitniejszy cel – zapowiedział mianowicie, że rozparceluje Amerykanina w minutę.

Zapytany w wywiadzie z BT Sport, czy podtrzymuje swój typ, mający na koncie ledwie 40 sekund spędzonych w oktagonie w ostatnich dwóch latach Irlandczyk nie zawahał się, choć… Wskazał też inny możliwy scenariusz.

– Tak, nadal trzymam się prognozy na nokaut w 60 sekund – powiedział. – Nie przewiduję, aby był w stanie wytrzymać moc w uderzeniach. Przyjąć te ciosy. I nie chodzi tu o przytyk pod adresem Dustina – to po prostu zaufanie do moich przygotowań.
– Jednocześnie jednak chcę spędzić w klatce trochę czasu. Jeśli więc uda nam się wyjść poza te ramy, będę na pewno świętował. Jestem gotowy.

– Opowiadali o mojej kondycji i tego typu rzeczach. To obraza mojego imienia. Część mnie chce więc rozbić go i dać wtedy krok wstecz, aby doszło do późniejszych rund. Taki scenariusz też więc biorę pod uwagę.

– Marzy mi się powalczyć tutaj kilka rund, ale… Na ogół tak to jednak nie wygląda, a już szczególnie teraz, gdy jestem tutaj, gdzie jestem, więc… Zobaczymy, co się wydarzy.

Dla Irlandczyka będzie to piąty pojedynek pod sztandarem UFC z odwrotnie ustawionym – podobnie jak on sam – rywalem. Póki co trzy z nich kończył z tarczą, pokonując Marcusa Brimage’a, Nate’a Diaza w rewanżu i oczywiście Dustina Poiriera. Młodszy ze stocktońskich braci był jedynym mańkutem, który znalazł na niego sposób w pierwszej ich konfrontacji.

Z kolei Dustin Poirier rywalizował dotychczas pięć razy z rywalami ustawionymi odwrotnie. Pokonywał Jonathana Brookinsa, Erika Kocha i Jima Millera, będąc zmuszonym uznać wyższość Michaela Johnsona i Conora McGregora – obaj znokautowali go w pierwszej rundzie.– Uwielbiam takie zestawienia – powiedział Irlandczyk, zapytany o walkę z mańkutem w rozmowie z Megan Olivi. – Zawsze dobrze sobie radzę z mańkutami. Dustin ma też na koncie wiele porażek z mańkutami, więc… To może być jego słabość. Jestem bezbłędny w starciach z mańkutami. Mam na nich w swoim arsenale mnóstwo uderzeń.

– Wiem, że Dustin lubi też zmieniać ustawienia na klasyczne – podobnie jak i ja – więc to będzie dobra walka.

Co ciekawe, w rozmowie z Arielem Helwanim trener Notoriousa John Kavanagh przypadkowo jakoby zdradził, że jego podopieczny trenował przede wszystkim w klasycznym ustawieniu, ale… Ile jest w tym prawdy, nie wiadomo.

Wszystkie walki UFC i KSW można obstawiać na FORTUNA Online – z bonusem do 2230 PLN

Nie brak natomiast opinii, wedle których Dustin Poirier powinien poszukać swoich szans w walce na chwyty, drenując też w ten sposób zasoby kondycyjne Irlandczyka. Nie stanowi więc zaskoczenia, że taki scenariusz Notorious jak najbardziej bierze pod uwagę.

– To MMA, więc zamierzam pokazać wszystkie oblicza tego sportu – powiedział. – Mam przeczucie, że Dustin może poszukać tutaj klinczu. Nie ma problemu. Popatrzcie, co stało się z Donaldem (Cerrone). Jestem na to gotowy i podekscytowany zaprezentowaniem swoich umiejętności w pełnej krasie.
Szczegółową analizę rewanżu McGregora z Poirierem wraz z typem na zwycięzcę przedstawiliśmy tutaj.

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply