„To mój dom” – Khamzat Chimaev pokazał spartańskie warunki, w jakich mieszka (VIDEO)

Robiący furorę w UFC Khamzat Chimaev opowiedział o swoim życiu i treningach, pokazując też mały pokoik w Allstars, w którym mieszka.

Nieschodzący od kilku tygodni z medialnych nagłówków Khamzat Chimaev opublikował w mediach społecznościowych nagranie, na którym pokazał światu, w jakich warunkach mieszka.

– Jest bałagan, ale tutaj mieszkam – powiedział prezentując mikroskopijnych rozmiarów pokoik w klubie Allstars, którego połowę przestrzeni wypełnia łóżko. – To mój dom. Ludzie mówią, że mieszkają w swoich klubach, a ja naprawdę mieszkam w klubie.

Trenujący od piątego roku życia zapasy w stylu wolnym Khamzat Chimaev przybył z Czeczenii do Szwecji siedem lat temu, w czym pomógł mu mieszkający tam od dekady brat. Treningi w Allstars rozpoczął trzy lata temu, wcześniej zdobywając mistrzostwo Szwecji w wolniaku w kategoriach półśredniej i średniej.
Wygrawszy sześć pierwszych zawodowych walk w formule MMA, w lipcu zadebiutował w UFC w Abu Zabi, biorąc w zastępstwie pojedynek z Johnem Phillipsem w limicie 185 funtów. Zaprezentował świetną formę, rozbijając i w drugiej rundzie poddając Walijczyka.

Dziesięć dni później zapisał się na kartach historii UFC, odnosząc drugie w tak rekordowo krótkim odstępie czasu zwycięstwo – tym razem w pokonanym polu zostawił Rhysa McKee, którego skończył uderzeniami w pierwszej odsłonie. Starcie to odbyło się już w kategorii półśredniej.

Wielkim fanem zawodnika stał się z miejsca sternik UFC Dana White, który nie ukrywa, że podejście garnącego się do walki co tydzień 26-latka bardzo mu się podoba.
Nie wiadomo póki co, kiedy mogący pochwalić się nieskazitelnym bilansem 8-0 Czeczen wróci do oktagonu. Wcześniej pojawiały się doniesienia, wedle których kolejny pojedynek miałby stoczyć już w sierpniu – i sugerował to nawet Dana White – ale póki co brak szczegółów w temacie.

Poniżej wspomniane nagranie, na którym widać pokoik, w którym mieszka Khamzat Chimaev.

View this post on Instagram

@sweep_productions 🎥 @allstarsgymsweden 🥇

A post shared by Khamzat Chimaev (@khamzat_chimaev) on

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Walka zostałaby przerwana” – McGregor przekonany, że gdyby nie cofnął w ostatniej chwili nogi, pogruchotałby Diazowi kolano

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply