„To kopnięcie nie wymaga żadnych umiejętności, balansu, niczego” – McGregor wyjaśnia, dlaczego Weidman złamał nogę

Rozbity kilka miesięcy temu niskimi kopnięciami na łydkę przez Dustina Poiriera, Conor McGregor podjął się analizy feralnego kopnięcia Chrisa Weidmana na UFC 261.

Były podwójny mistrz UFC Conor McGregor zareagował na koszmarne złamanie nogi, jakiego Chris Weidman doświadczył w starciu z Uriahem Hallem, do którego doszło podczas sobotniej gali UFC 261 w Jacksonville.

Irlandczyk opublikował za pośrednictwem Twittera wpisy, w których opowiedział o niskich kopnięciach na wysokości łydki oraz kontuzji Amerykanina. Pokusił się nawet o wskazanie przyczyny złamania…
– Mam nadzieję, że Chris Weidman dojdzie do pełnej sprawności! – napisał. – Nigdy nie jest miło oglądać coś takiego.

– Szalone jest to kopnięcie na łydkę. Nie wymaga żadnych umiejętności, żadnego balansu, żadnej gibkości ani niczego innego. Niesamowite, jak może się to ułożyć. Albo wspaniale dla ciebie, albo bardzo źle.
– Musiał więc mieć mnóstwo mikro złamań w tej nodze, skoro doszło do złamania. Miejsce ataku kopnięciem było dobre. Kopnięcie nie zostało w pełni zblokowane. Trafił w mięso. Wystarczającą jego część przynajmniej. Musiał więc mieć tam uszkodzenia, nie wiedząc o nich. Efekt eksploatacji. Uważajcie z tymi kopnięciami!

Conor McGregor zainkasował masę niskich kopnięć na wysokości łydki w rewanżowym starciu z Dustinem Poirierem, które odbyło się podczas styczniowej gali UFC 257. Przegrał przez nokaut w drugiej rundzie. Do trylogii dojdzie 10 lipca w daniu głównym gali UFC 264.

Co zaś tyczy się Chrisa Weidmana, to niedzielnym rankiem przeszedł operację złamanej nogi. Poszła ona pomyślnie, o czym za pośrednictwem Instagrama poinformowała żona zawodnika. Nie wiadomo natomiast póki co nic o dalszych sportowych planach 36-latka, który przed sobotnią galą zapowiadał powrót na mistrzowski tron wagi średniej.
Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Dyrygent oktagonu

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply