„To jedyna tajemnica” – Yoel Romero o sportowej długowieczności oraz zapasach w walce z Israelem Adesanyą

Yoel Romero wyjaśnił, jakim sposobem w wieku 42 lat nadal zachwyca formą, oraz zabrał głos na temat potencjalnych zapasów w walce z Israelem Adesanyą .

Nie brak opinii, wedle których Yoel Romero w drodze do gali UFC 248 w Las Vegas kompletnie skradł medialny blask Israelowi Adesanyi.

Zwierzęca sprawność 42-letniego już Kubańczyka w oktagonie wespół z jego nieprawdopodobną sylwetką oraz łamaną angielszczyzną oraz zacięciem kaznodziejskim prezentowanym w wywiadach tworzą wokół niego specyficzną, mistyczną otoczkę. Chciałoby się rzec – nadludzką.

Zapytany podczas spotkania z dziennikarzami w czwartek o swoją sportową długowieczność, Żołnierze Boga nie pozostawił wątpliwości.
– Nie ma sekretu – stwierdził. – Myślę, że to Bóg. Boże błogosławieństwo. Oraz dyscyplina. To jedyna tajemnica. Bóg i dyscyplina. Razem.

Kubańczyk potwierdził, że zamierza walczyć jeszcze przez wiele, wiele lat. Stwierdził, że sport jest jego życiem, a kocha życie i chce żyć.

Zwrócił uwagę, że najlepiej o kondycji fizycznej zawodników świadczy nie tyle ich samopoczucie co różnego rodzaju testy podczas treningów. Zdaniem Kubańczyka oo one najlepiej określają, czy zawodnik nadal nadaje się do rywalizacji na najwyższym poziomie.

Co zaś tyczy się pojedynku z Israelem Adesanyą, nie brak opinii, wedle których kluczem do zwycięstwa dla pretendenta mogą okazać się zapasy – wszak to srebrny medalista olimpijski w stylu wolnym.

Rzecz jednak w tym, że Żołnierz Boga od dawien dawna nie słynie z zaprzęgania wrestlingu do działania w oktagonie. Dlaczego?– Odszedłem nieco od zapasów, bo lubię stójkę – powiedział. – Dobrze się czuję w stójce. Jeśli nadarzy się okazja, poszukam obalenia, ale odpowiada mi stójka.

Romero nie ukrywa, że pas mistrzowski jest jego najważniejszym celem w karierze, ale zaznaczył, że rywalizując na najwyższym poziomie od 20 lat – i utrzymując się w ścisłej czołówce – czuje się sportowo spełniony i szczęśliwy.

Cały wywiad poniżej:

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„Pie*dol się! Je*ać twoje rady!” – Tony Ferguson wściekł się na dziennikarza (VIDEO)

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply