„To byłaby świetna walka na powrót” – Alexander Gustafsson kusi powrotem, łypie w kierunku byłego mistrza

Coraz więcej sygnałów ze strony Alexandra Gustafssona wskazuje na jego rychły powrót do oktagonu.

Odklepawszy poddanie Anthony’emu Smithowi w walce wieczoru czerwcowej gali UFC on ESPN+ 11 w Sztokholmie – w ten sposób doznał drugiej z rzędu porażki po nieudanym rewanżu z Jonem Jonesem – rozczarowany swoją postawą Alexander Gustafsson ogłosił przejście na sportową emeryturę.

Zobacz także: Dana White zabrał głos na temat oskarżeń o gwałt pod adresem Conora McGregora

Jednak już po kilku tygodniach trzykrotny pretendent do pasa mistrzowskiego wagi półciężkiej przebąkiwał w mediach o świerzbiących go rękach. Jak się okazuje, nic się w tym temacie nie zmieniło – a wręcz świerzbienie się pogłębiło.

Szybko do tego doszło… Spędziłem w domu kilka dni i od razu poczułem świerzbiące ręce. Chciałem wracać i trenować.

– powiedział w najnowszym wywiadzie z MMAViking.com.

Ważę teraz jakieś 240-245 funtów. Jestem więc zawodnikiem wagi ciężkiej w tej chwili. Dobrze spędziłem ten czas z rodziną i przyjaciółmi. To były dobre 2,5 miesiąca.

Wraz z zakończeniem wakacji kończy się też okres laby dla Maulera. Kilka dni temu wznowił on bowiem treningi, choć na horyzoncie nie ma póki co żadnej walki.

Jestem teraz na rozdrożu.

– powiedział o statusie swojej kariery.

Chcę po prostu wznowić treningi i wrócić do formy. Zobaczymy, jak to się rozwinie.

Pomimo ogłoszenia emerytury Alexander Gustafsson nadal widnieje w rankingu kategorii półciężkiej, gdzie jest sklasyfikowany na 6. miejscu.

W zeszłym roku głośno było o próbach zestawienia 32-latka ze sposobiącym się wówczas do debiutu w kategorii półciężkiej Luke’iem Rockoldem, ale ostatecznie walka nie doszła do skutku. Okazuje się jednak, że Szwed nadal widzi w osobie powracającego po ciężkim nokaucie z rąk Jana Błachowicza Amerykaninie atrakcyjnego rywala.
Bardzo podobałaby mi się ta walka.

– powiedział Gustafsson, zapytany o potencjalną konfrontację z byłym mistrzem wagi średniej.

Starcie z Luke’iem byłoby świetne na powrót. To twardy gość. Legenda.

Teraz próbujemy natomiast, co robię nie tak w walkach. Czułem się świetnie przed tą ostatnią. Coś jednak nie gra i muszę to naprawić.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply