UFC

„To bardzo niebezpieczny gość” – Jailton Almeida chce kolejnego kowadłorękiego rywala z Top 10

Pokonawszy Jairzinho Rozenstruika, Jailton Almeida wskazał zawodnika, z którym chciałby stoczyć kolejny pojedynek w oktagonie amerykańskiego giganta.
W sobotę Jailton Almeida dopisał do swojej kolekcji piąte zwycięstwo przed czasem pod sztandarem UFC. W walce wieczoru gali UFC on ABC 4 Brazylijczyk poddał w pierwszej rundzie sklasyfikowanego na 9. miejscu w rankingu wagi ciężkiej Jairzinho Rozenstruika.

– Jestem bardzo wdzięczny za tę szansę – powiedział Malhadinho podczas konferencji prasowej po gali. – Poświęciłem jedenaście lat życia, żeby to dotrzeć. Spełniły się moje marzenia.

– Bardzo się cieszę, że awansuję teraz do czołowej dziesiątki rankingu. Mam nadzieję, że do końca roku dotrę na 7. albo 6. pozycję, a w przyszłym roku może uda się zaatakować pas mistrzowski, o którym wszyscy marzymy.
Z uwagi na swój dominujący zapaśniczo i parterowo styl walki Brazylijczyk jest często porównywany do byłego mistrza kategorii lekkiej UFC Khabiba Nurmagomedova. Jak się okazuje, Jailton świetnie zdaje sobie z tego sprawę.

– Khabib był mistrzem z takim stylem walki – powiedział w wywiadzie w oktagonie. – Podczas gdy wszyscy opowiadali, że (Jairzinho) znokautuje mnie bombami, skończyło się tak, że oberwałem trzema klepnięciami.

Starcie z Surinamczykiem było już trzecim w oktagonie amerykańskiego giganta, w którym Brazylijczyk nie zainkasował ani jednego uderzenia. W dotychczasowych pięciu występach przyjął tylko dwa uderzenia.

– Dowiedziałem się o tym dopiero w mediach społecznościowych – powiedział o tej statystyce Jailton. – Powiem szczerze, że podczas treningów obrywam po głowie zdecydowanie więcej, bo jak to mówimy w Brazylii – trening to trening, a walka to walka. Musisz być przygotowany na wszystko. Czasami musisz trochę oberwać na treningu, żeby iść dalej.W wywiadzie, jakiego udzielił zaraz po zwycięstwie, Jailton Almeida zdradził, że ma już konkretne plany na przyszłość – zarówno pod kątem daty, jak i rywala.

– Celuję w Abu Zabi albo galę w Brazylii – powiedział. – Jestem gotowy! Z całym szacunkiem, ale chciałbym kolejnego ciężkorękiego rywala, jakim jest Tai Tuivasa. Bardzo niebezpieczny gość. Lubię wyzwania, więc chcę kolejnego.

W bliźniaczo podobne tony 32-latek uderzył podczas konferencji prasowej po gali.
– UFC Abu Zabi albo UFC w Brazylii w październiku – powiedział. – Tai Tuivasa. Albo może przyjechać do Brazylii i poczuć naszą energię, albo możemy jechać do Abu Zabi, bo słyszałem, że tam robi swoje obozy przygotowawcze.

Tai Tuivasa okupuje 6. miejsce w rankingu. Dwie ostatnie walki skończył na tarczy, znokautowany przez Ciryla Gane oraz Sergeya Pavlovicha.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button