Thiago Santos chce walki z Dominickiem Reyesem

Były pretendent do pasa mistrzowskiego wagi półciężkiej Thiago Santos liczy na starcie z Dominickiem Reyesem w ramach eliminatora do walki o pas.

Thiago Santos powoli sposobi się do powrotu do oktagonu, ale to jego partnerka, zawodniczka wagi koguciej Yana Kunitskaya, wskazała rywala i preferowany termin kolejnej walki Brazylijczyka.

Rosjanka zasugerowała mianowicie, aby Marreta skrzyżował rękawice z Dominickiem Reysem podczas listopadowej gali w Rio de Janeiro – dzień po jej urodzinach.

Santos szybko podjął temat wyrażając pełną gotowość na takie starcie.

– Chciałbym ofiarować ci to zwycięstwo jako urodzinowy prezent – napisał w komentarzu.

36-latek był ostatnio widziany w oktagonie w lipcu ubiegłego roku, po wyrównanej walce przegrywając niejednogłośną decyzją sędziowską w mistrzowskim starciu z Jonem Jonesem. Walkę tę przypłacił pozrywanymi więzadłami w obu kolanach, które musiał poddać operacji.

Również Domnick Reyes był ostatnio – tj. przed tygodniem – zmuszony uznać wyższość Bonesa, przegrywając z nim jednogłośną decyzja w ramach gali UFC 247. Werdykt sędziowski wzbudził jednak wiele kontrowersji – zdaniem wielu to ręka Dewastatora winna była powędrować w górę.W krótkiej rozmowie z brazylijskim oddziałem ESPN Thiago Santos potwierdził, że liczy na starce z Dominickiem Reyesem w listopadzie, które miałoby charakter eliminatora do pojedynku o złoto 205 funtów.

Nie wiadomo póki co, jak na takie zestawienie zapatruje się Amerykanin. Wiadomo natomiast, że gdyby to od niego zależało, stanąłby do natychmiastowego rewanżu z Jonesem.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

Khabib Nurmagomedov odpowiedział na $100-milionową ofertę szejków za rewanż z Conorem McGregorem

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply