„Też bierzemy to pod uwagę” – Martin Lewandowski i Maciej Kawulski rozstaną się z KSW?

Współwłaściciel KSW Martin Lewandowski dolał oliwy do ognia, nie wykluczając scenariusza, w którym wspólnie z Maciejem Kawulskim rozstana się z organizacją.

Podczas gdy Martin Lewandowski zajmuje się rozwijaniem stowarzyszenia MMA Polska, nie ukrywając, że celem jest utworzenie związku sportowego, tj. spętanie doskonale przez lata rozwijającej się dyscypliny łańcuchami polityczno-związkowymi, a Maciej Kawulski realizuje się na polu filmowym, zbliżająca się wielkimi krokami jubileuszowa gala KSW 50 zapowiada się ubogo.

Zobacz także: Dana White zabrał głos na temat oskarżeń o gwałt pod adresem Conora McGregora

Nie tylko jednak rozpiska wydarzenia, które odbędzie się już za niespełna dwa tygodnie, furory nie robi, ale też trudno dostrzec jakiekolwiek medialne starania ze strony organizatorów, aby podkręcić atmosferę przed galą. Dość powiedzieć, że na profilu KSW na You Tube od ponad miesiąca nie zagościł żaden nowy materiał.

Na tym jednak nie koniec, bo jeśli spojrzeć szerzej, to ze świecą w szeregach KSW szukać następców medialnych lokomotyw PPV w osobach Mameda Khalidova czy Mariusza Pudzianowskiego – a ci wiecznie walczyć nie będą. To nie wszystko – póki co bowiem ani widu, ani słychu o zagranicznym inwestorze, który miał zdynamizować ekspansję polskiego giganta poza Polskę.

W takiej a nie innej scenerii nie milkną spekulacje medialne na temat kryzysu pod strzechą polskiego giganta. Tu i ówdzie pojawiają się też sugestie, wedle których właściciele KSW rozważyliby sprzedaż swojego dziecka, póki Pudzian i Khalidov nie zawiesili rękawic na kołku.
W tym kontekście do myślenia dawać mogą słowa Martina Lewandowskiego, który zapytany w rozmowie ze Sporty-Walki.org o potencjalny powrót Marcina Różalskiego do organizacji, nie wykluczył… rozstania z KSW.

Tak, z Różalem definitywnie (sprawa zakończona). Nie macie o co pytać.

– powiedział Lewandowski, dodając:

Różal to już jest historia KSW i taką pozostanie. Różal nigdy już nie zawalczy dla KSW – to mogę wam gwarantować. Chyba że przestanę ja z Maćkiem być na czele tej Federacji, co też bierzemy pod uwagę.

Nie wiadomo natomiast, czy powyższa wypowiedź polskiego promotora może być traktowana jako przesłanka wskazująca na to, że być może w niedalekiej przyszłości na szczycie KSW szykują się poważne przetasowania – tj. potencjalna sprzedaż.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

8 Comments

 1. Rozdający Karty

  1 września 2019 at 14:12

  W końcu. Ban polisz MMA

 2. MajkelŻojdan

  1 września 2019 at 14:28

  Zrezygnowali z walki otwarcia ksw 50 xd

 3. Bartłomiej Stachura

  1 września 2019 at 17:11

  Wprowadziłem wymóg rejestracji na Lowkingu, aby komentować newsy. Trzeba się więc zarejestrować poprzez „Zarejestruj się” w czarnym menu na górze albo tutaj w sekcji komentarzy kliknąć w „Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.”

  Mam tylko nadzieję, że link aktywacyjny będzie działał.

  • spontan

   1 września 2019 at 17:54

   Myślę, że Ci którzy mieli komentować z sensem zostaną. A reszty nie jest żal.

   • Bartłomiej Stachura

    1 września 2019 at 17:57

    Niestety, jest pewien problem z nowymi rejestracjami, bo link aktywacyjny (konieczne do założenia konta) nie wszędzie dochodzi. Np. wiem, że na mailach z WP.pl jest problem. Mogę aktywować ręcznie, ale trzeba mi najpierw jakoś (na Facebooku, Twitterze, mailem na [email protected]) dać znać… Walczę, żeby to naprawić.

    • khamedmalidov

     1 września 2019 at 18:23

     Bartek w jakimś wywiadzie wyceniali się, nie mogę znaleźć, nie pamiętasz może?
     Jakaś abstrakcyjna kwota w € xD

     Przeczytałbym takie sensowne podsumowanie i podliczenie wartości KSW-medialnej, kontraktowej, aktywa pasywa. Pewnie lipa ze źródłami ale dobry temat.
     I drugi offtop jakimi furami się włodarze worzą, nie wie ktoś?

     • Bartłomiej Stachura

      1 września 2019 at 18:33

      Bodaj w 2017 albo 2018 bąknęli coś o 25 mln EUR. Nie wiem, czym jeździ Maciej, ale jeśli wierzyć tym zdjęciom z Mamedem swego czasu z Instagrama, to Porsche, Ferrari albo coś w ten deseń.

      Martina spotkałem kiedyś na stacji benzynowej, ale nie pamiętam nazwy auta (słabym w te klocki) – duże, eleganckie, terenowe-rodzinne. Może to był jakiś Mercedes? Nie pamiętam.

 4. khamedmalidov

  1 września 2019 at 19:23

  25kk€ xD

  Tamte fury to były Mameda albo jego podejrzanych koleżków pewnie, myślę właśnie że oni czymś bardziej przyziemnym jeżdżą. Nikomu w portfel nie zaglądam i niech im się wiedzie ale biorąc pod uwagę ego K&L to nie zdziwiłby mnie żółty Hammer 1 z jebitnym logo KSW ;)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply