KSWPolskie MMA

„Tej walki nie będzie” – Gamrot wskazał 3 powody, dla których nie dojdzie do walki z Parnasse

Mateusz Gamrot zabrał głos na temat powrotu do zestawienia z Salahdinem Parnasse w ramach swojej ostatniej walki w KSW.

Po sobotnim terrorze, jaki zafundował Normanowi Parke’owi w starciu wieńczącym galę KSW 53, w kontrakcie z polskim gigantem podwójnemu mistrzowi – kategorii piórkowej i lekkiej – Mateuszowi Gamrotowi została jeszcze tylko jedna walka.

Podczas konferencji prasowej po sobotniej gali Gamer potwierdził, że jego plany nie uległy żadnej zmianie – nadal mierzy w UFC i kolejna walka w KSW będzie jego ostatnią – pod warunkiem, że matchmakerzy w ogóle takową mu zestawią, bo, jak zdradził, jego kontrakt ma też ograniczenie czasowe, dobiegając końca jeszcze w 2020 roku.

Z kim zatem mógłby się zmierzyć? Tu i ówdzie pojawiły się opinie, wedle których organizacja KSW powinna powrócić do jego zestawienia z tymczasowym mistrzem kategorii piórkowej Salahdinem Parnasse.
O pojedynku aż huczało na początku roku. Ostatecznie jednak nie udało się wypracować porozumienia co do limitu wagowego, w jakim miałaby odbyć się walka. Polak był gotowy rywalizować w umownym limicie 69 kilogramów, podczas gdy Francuz obstawał przy limicie kategorii piórkowej.

Czy zatem teraz istnieje szansa na to, aby spróbować zestawić polsko-francuskie starcie ponownie? O to zapytano Mateusza Gamrota podczas konferencji prasowej po sobotniej gali…

– Temat już jest zakończony definitywnie – odpowiedział zdecydowanie Mateusz. – Z tego względu, że po pierwsze, ja już raz podniosłem rękawicę, powiedziałem, że chcę walczyć. Dwa – on się nie chciał zgodzić na 70 kilogramów.

– A po trzecie, najważniejszy punkt jest taki, że… Miało być wtedy tak: toczę ostatnią walkę w KSW z Salahdinem i odchodzę. Salahdine się nie zgodził. Federacja zadecydowała, że (mam stoczyć) dwa ostatnie pojedynki. No to nie mogę się nagle w drugim zgodzić na Salahdine’a, bo tak jakbym sam siebie wtedy oszukał. Definitywnie z Salahdinem na pewno nie będzie walki.
Na oku na okoliczność swojej pożegnalnej walki w KSW Gamer ma na oku innego rywala – chciałby skrzyżować rękawice z Shinyą Aokim.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Ja, ku*wa, nie pytam o rewanż – ja żądam! Jeśli Borys ma resztki jaj…” – Wrzosek wściekły po KSW 53

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button