Doping w MMAUFC

„Te testy są zbyt czułe” – Jon Jones reaguje na pozytywne wyniki kontroli antydopingowych przed UFC 235

Mistrz kategorii półciężkiej Jon Jones zabrał głos na temat dwóch pozytywnych – „nietypowych” – wyników kontroli antydopingowych przed galą UFC 235.

Dwie z pięciu kontroli antydopingowych, którym przed galą UFC 235 w Las Vegas poddano Jona Jonesa, dały wynik pozytywny.

W obu wykryto metabolity Turinabolu, ale Amerykanin został dopuszczony do walki z Anthonym Smithem w obronie pasa mistrzowskiego, ponieważ – jak poinformowała Stanowa Komisja Sportowa w Nevadzie, która przeprowadziła dwa feralne testy – brak jakichkolwiek dowodów naukowych i medycznych na to, aby Bones zyskał jakiekolwiek korzyści na obecności zabronionej substancji w organizmie.

Pogodziłem się z myślą, że będzie to częścią mojej kariery i nie wiem, jak długo będzie to trwało.

– powiedział Jones po media treningu, zapytany o najnowsze wpadki.

Śpię jednak w nocy spokojnie, bo wiem, że poddałem się wszystkim możliwym kontrolom antydopingowym. Jestem testowany przez trzy najpotężniejsze agencje antydopingowej na świecie. Nigdy nie unikałem kontroli. Wydaje mi się, że im bardziej jestem dostępny, tym lepiej sytuacja ta jest rozumiana przez wszystkich.

Jest bejsbolista w MLB, który ma dokładnie ten sam suplement w swoim organizmie, który również pulsuje. Jest inny zawodnik UFC, który znajduje się w dokładnie takiej samej sytuacji. Mając na uwadze MLB i UFC, wydaje mi się, że dochodzą do wniosku, że te testy są zbyt czułe i wykrywają rzeczy, które w ogóle nie wspomagają sportowców – i dlatego pozwalają tym sportowcom dalej rywalizować. Wiem, że jestem w zasadzie liderem w tym wszystkim i czuję się na tym miejscu komfortowo.

Chciałbym jedynie, żeby ludzie nie poprzestawali tylko na czytaniu nagłówków, klikając też w link, żeby przeczytać artykuł i dowiedzieć się, co naprawdę się dzieje.

Odciąłem się kompletnie od jakiegokolwiek uczucia upokorzenia, nie jest mi wstyd. Powiedziałem wiele razy, że nigdy świadomie nie skorzystałem z jakichkolwiek wspomagaczy.

Teraz jestem tutaj i wracam do tego co najważniejsze – trzynastej walki mistrzowskiej. Chcę zadowolić fanów i spróbuję pokonać obiecującego młodego zawodnika.

*****

Lowing.pl trzy miesiące z Patronite.pl

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button