Trening MMAUFC

Tak go przetoczył, że od razu trafił w dosiad! Unikalne migawki ze sparingu Khabiba z Islamem! (VIDEO)

Jak stwierdził kiedyś Islam Makhachev, wspólnie z Khabibem Nurmagomedovem przewalczyli grubo ponad 1000 rund – migawki jednej z nich właśnie trafiły do sieci.

Nagrania ze sparingów mistrzów wagi lekkiej UFC – byłego Khabiba Nurmagomedova z aktualnym Islamem Makhachevem – można policzyć na palcach jednej ręki.

Trudno zatem dziwić się, że wykopane właśnie z czeluści Internetu nowe migawki z sparingu zapaśniczego obu Dagestańczyków sprzed lat cieszą się sporym zainteresowaniem.

Widać na nim Makhacheva, który próbuje przedrzeć się do dogodnej pozycji na górze, podczas gdy Nurmagomedov z dołu pracuje nad przetoczeniem. W końcu Dagestański Orzeł dopina swego – czyni to tak skutecznie, że z miejsca trafia do dosiadu partnera. Co wydarzyło się potem? Nie wiadomo.

Całe nagranie poniżej – wcześniej należy kliknąć w strzałkę w prawo.

O zapaśniczych – i nie tylko zapaśniczych – sparingach obu zawodników krążą już legendy. Trener obu Javier Mendez utrzymuje, że Dagestański Orzeł nigdy w karierze nie przegrał żadnego sparingu.

Inną wersję zdarzeń przedstawiali natomiast chociażby Daniel Cormier oraz mający sposobność obserwować, jak dwaj Dagestańczycy łapią się za bary na matach American Kickboxing Academy Michał Materla.

– Z takich ciekawostek, to muszę wam jeszcze powiedzieć, że obserwując te sparingi tam, to obok niego (Khabiba) zawsze jest Islam Makhachev – powiedział swego czasu Michał w rozmowie z KRUK’s different. – Ma co prawda jedną przegraną w karierze, ale to naprawdę fenomenalny zawodnik. Uważam, że jest jeszcze bardziej techniczny, jeżeli chodzi o stójkę – bo jest mańkutem, kopie i uderza. I naprawdę ma fenomenalne zapasy – jak zresztą wszyscy zawodnicy z Dagestanu czy z Czeczenii. I oprócz tego naprawdę ma parter na wysokim poziomie.

– Oglądając jego sparingi z Khabibem, byłem wielokrotnie świadkiem, gdy potrafił skończyć Khabiba. W parterze na przykład. Bardzo mocny naród. Mają tam wielu utalentowanych zawodników z wielkim potencjałem, którzy mogą w niedalekiej przyszłości sięgnąć po te najwyższe laury.

– Fenomenalny zawodnik – doprecyzował później Cipao. – Tak, jak powiedziałem, były takie sytuacje, że też skończył Khabiba. Oczywiście trzeba podkreślić – żeby to nie było jakoś nadinterpretowane – że to był sparing. Sparing Khabiba przygotowującego się do walki.

– Musimy mieć świadomość tego, że do niego dochodzili różni zawodnicy, powiedzmy po rundzie. Ale naprawdę Islam reprezentuje bardzo wysoki poziom, jeżeli chodzi o parter.

Khabib Nurmagomedov i Islam Makhachev od wielu lat przyjaźnią się i wspólnie trenują. Dagestański Orzeł zakończył karierę w październiku 2020 roku w glorii mistrza wagi lekkiej UFC.

W październiku tego roku tron przejął po nim Islam Makhachev, który w lutym stanie do jego pierwszej obrony, w ramach gali UFC 284 w Perth krzyżując rękawice z dominantem kategorii piórkowej Alexandrem Volkanovskim.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button