„Tak bym zrobił na jego miejscu” – Dana White o kolejnej walce Conora McGregora

Sternik UFC Dana White zabrał głos na temat sportowej przyszłości największej gwiazdy organizacji, Conora McGregora.

W drodze do sobotniej gali UFC 250 w Las Vegas głównodowodzący amerykańskiego giganta urządził sobie tour medialny, goszcząc w kilku podcastach.

Jednym z najczęściej przewijających się pytań było to o przyszłość Conora McGregora, który powróciwszy w styczniu z przytupem – w 40 sekund zdemolował Donalda Cerrone – zapowiedział, że w 2020 roku zamierza stoczyć co najmniej trzy walki.

Jeszcze kilka miesięcy temu głośno mówiło się o potencjalnym starciu Irlandczyka z opromienionym trzema zwycięstwami z rzędu Jorge Masvidalem, które to zestawienia cieszyło się zresztą dużym zainteresowaniem ze strony fanów, ale… Dana White podchodzi do tematu z rezerwą.
– Nie wiem, czy walka (Masvidala) z Conorem ma sens… – powiedział w Steve-O’s Wild Ride!, krzywiąc usta. – Na miejscu Conora poczekałbym po prostu na to jak, potoczy się ta walka Gaethje z Khabibem, bo chciałbym kolejnej walki o pas mistrzowski.

Wspomniani Khabib Nurmagomedov i Justin Gaethje najprawdopodobniej we wrześniu staną do unifikacyjnej walki na szczycie wagi lekkiej. Jeszcze niedawno w mediach aż huczało od spekulacji, że Notorious powróci do oktagonu w lipcu, ale ostatnimi czasy w temacie znowu zapanowała cisza.

– Walka z rywalami pokroju Masvidala… – kontynuował White. – Goście są od niego o wiele więksi. Ale Conor jest Conorem, bo Conor podejmuje ryzyko. Conor nie jest gościem, który przesiaduje na uboczu, bo boi się podjąć ryzyka.

W bliźniaczo podobnym tonie na temat przyszłości Conora McGregora Dana White wypowiedział się w podcaście z Eddiem Hearnem i Tonym Bellewem.
– Najlepsze byłoby dla niego – ale nie mówię, że tak się stanie – moim zdaniem byłoby poczekanie na wynik walki Gaethje vs. Khabib i później walka ze zwycięzcą – powiedział White. – Myślę, że to byłoby dla niego najrozsądniejsze.

– Ale znacie go. Może będzie chciał walczyć wcześniej i może będzie walczył. Możemy coś wymyślić. Uważam jednak, że powinien teraz poczekać.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Reyes vs. Jan o pas mistrzowski” – Jon Jones poinformował o zwakowaniu tytułu mistrzowskiego

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply