UFC

Tae Hyun Bang skazany za próbę ustawienia walki w UFC

Tae Hyun Bang poznał wymiar kary sądowej za próbę ustawienia pojedynku z Leo Kuntzem podczas gali UFC Fight Night 79.

Finału dobiegło postępowanie sądowe w sprawie próby ustawienia walki przez Tae Hyun Banga, który w listopadzie 2015 roku podczas gali UFC Fight Night 79 miał przegrać pojedynek z Leo Kuntzem.

Jak donosi KoreaHerald.com, Koreańczyk został skazany przez sąd w Seulu na 10 miesięcy więzienia. „Brokerzy”, którzy próbowali doprowadzić do ustawienia pojedynku, przekazując Bangowi nieco ponad $92 tys., z których ten około połowę postawił na zwycięstwo Amerykanina – choć ostatecznie sam wygrał walkę niejednogłośną decyzją sędziów – również skończyli z wyrokami pozbawienia wolności.

Przy wydawaniu wyroku sąd wziął pod uwagę, że to Bang poinformował organy ścigania o całej sprawie, zwracając pieniądze, a także ostatecznie zwyciężył pojedynek.
Przypomnijmy, że gdy kursy bukmacherskie przed tamtą potyczką zaczęły szaleć, a Kuntz z underdoga stał się mocnym faworytem, oficjele UFC ostrzegli obu zawodników, że próby jakiegokolwiek ustawiania walki skończą się śledztwem.

W rezultacie Koreańczyk zaniechał pierwotnych planów i podszedł do walki sportowo, ostatecznie zwyciężając na kartach sędziowskich.

Później jednak spotkał się z groźbami śmierci ze strony zaangażowanych w proceder kryminalistów – jeden z nich miał postawić aż $1,7 miliona na zwycięstwo Kuntza – i ostatecznie zgłosił się na policję.

Kuntz przypłacił tamtą porażkę zwolnieniem z UFC. Bang natomiast – formalnie nadal zawodnik UFC, choć rzekomo również zwolniony – stoczył później jeszcze jedną walkę, przegrywając z Nickiem Heinem.

*****

Typowanie UFC FN 122 – Bisping vs. Gastelum

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button