UFC

Policja bada możliwą ustawioną walkę na UFC w Korei Południowej

Policja w Korei Południowej prowadzi dochodzenie w sprawie możliwego oszustwa podczas gali UFC Fight Night 79.

Koreańskie media donoszą o śledztwie w sprawie prób ustawienia walki podczas gali UFC Fight Night 79, która odbyła się 28 listopada 2015 roku w Seulu.

Wedle doniesień Zawodnik A – a jego opis i charakterystykę spełnia wyłącznie Tae Hyun Bang – zdecydował się podłożyć (a konkretnie – przegrać dwie z trzech rund) za kwotę równą około $88 tys. w walce z Leo Kuntzem, dodatkowo stawiając też około $44 tys. na swojego rywala.
Gdy jednak kursy bukmacherskie zaczęły szaleć – będący początkowo niewielkim bukmacherskim underdogiem Kuntz w ciągu kilku godzin stał się dużym faworytem (z 2.40 na 1.30) – oficjele UFC zaczęli drążyć temat, dopytując Banga, o co chodzi.

Obawiający się konsekwencji Koreańczyk zdecydował się w rezultacie podejść do walki normalnie – ostatecznie zwyciężając ją niejednogłośną decyzją sędziów.

Rzecz w tym, że później spotkał się z groźbami ze strony zaangażowanych w proceder ludzi i w konsekwencji zdecydował się zgłosić na policję, która obecnie prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

Po tamtej porażce Kuntz został zwolniony z organizacji. Bang natomiast – formalnie nadal zawodnik UFC
stoczył później jeszcze jedną walkę, przegrywając z Nickiem Heinem.

*****

Daniel Omielańczuk vs. Curtis Blaydes na UFC 213

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button