„Ta walka jest trochę niedoceniana” – Dominick Reyes zapowiada świetne widowisko w starciu z Janem Błachowiczem

Dominick Reyes ocenia, iż fani nie są do końca świadomi, jak dobra będzie jego walka z Janem Błachowiczem na UFC 253.

Nieco ponad tydzień dzieli nas od końca bezkrólewia w kategorii półciężkiej, osieroconej kilka tygodni temu przez Jona Jonesa. O schedę po Bonesie w co-main evencie gali UFC 253 powalczą w Abu Zabi Dominick Reyes i Jan Błachowicz.

Duch Bonesa unosi się zresztą nad starciem Dewastatora z Cieszyńskim Księciem, co objawia się chociażby tym, iż podczas licznych obowiązków medialnych w drodze do gali obaj zawodnicy są regularnie wypytywani właśnie o byłego kingpina 205 funtów.

I nie inaczej było podczas środowej telekonferencji prasowej. Nie mogło zabraknąć pytania do Reyesa o porażkę jednogłośną – choć kontrowersyjną – decyzją sędziowską z Jonesem w lutym tego roku…
– Oficjalnie przegrałem, a porażka zawsze smakuje źle – powiedział Dominick. – Nikt nie lubi przegrywać. Zyskałem jednak dużo szacunku od wielu ludzi, wielu fanów. Sam do siebie nabrałem też szacunku, bo dokonałem czegoś, czego nikt wcześniej nie dokonał – porozbijałem Jona Jonesa. Świetnie się przy tym bawiłem. Pokazało to, że mogę wyjść do każdego rywala na świecie. Jestem w stanie pokonać każdego na świecie.

– Utrata nieskazitelnego rekordu nie była miła, ale jest, jak jest.

Pomimo iż znacznie większe zainteresowanie budzi w mediach starcie Israela Adesanyi z Paulo Costą, które zwieńczy galę UFC 253, Dominick Reyes nie ma wątpliwości, że razem z Janem Błachowiczem dadzą świetne widowisko.

– Przed każdą walką czuję, że będzie ekscytująca – powiedział. – Wychodzę tam, żeby się bić. Wychodzę na jatkę. Stawiam wszystko na szali. Wykorzystuję okazje, wskakuję w ogień. Nie wymiękam.
– Uważam, że to świetne zestawienie, ekscytujący pojedynek. Jan też wychodzi, żeby się bić. Wydaje mi się, że ta walka jest trochę niedoceniana. Ludzie nie zdają sobie sprawy, co obaj wnosimy do oktagonu. Dla nas obu będzie to ekscytujące. Wyrobimy sobie nazwiska.

Cała videokonferencja poniżej:

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Khabib Nurmagomedov wskazał pięciu najlepszych półciężkich na świecie

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply