KSWPolskie MMA

Szymon Bajor wraca do akcji – ogłoszono dwie najważniejsze walki sierpniowej gali KSW 97 w Tarnowie!

Organizatorzy ujawnili dwie najważniejsze walki sierpniowej gali KSW 97, która odbędzie się w Tarnowie.

W poniedziałek organizacja KSW ogłosiła pierwsze szczegóły dotyczące gali KSW 97. Wydarzenie odbędzie się 24 sierpnia w Tarnowie.

W walce wieczoru gali były pretendent do pasa mistrzowskiego wagi ciężkiej Szymon Bajor (25-10) stanie w szranki z Matheusem Scheffelem (17-11).

Sklasyfikowany na 2. miejscu w rankingu Polak wygrał pięć z ostatnich sześciu walk, jedynej w tym okresie porażki doznając z rąk mistrza Phila De Friesa. Ostatnie starcie stoczył w grudniu zeszłego roku, pokonując niejednogłośną decyzją sędziowską Viktora Pestę.

Występujący w ostatnich latach w PFL Matheus Scheffel nie ma za sobą najlepszego okresu, bo trzy ostatnie walki skończył na tarczy. W KSW stoczył póki co tylko jedną walkę – ostatnią – przegrywając gładko przez nokaut w pierwszej rundzie z Darko Stosiciem.


Wstępny typ

Szymon Bajor


W co-main evencie wydarzenia Damian Piwowarczyk (8-3) skrzyżuje rękawice z debiutującym pod sztandarem KSW Maciejem Różańskim (14-5).

Walczący dla KSW od 2021 roku Piwowarczyk stoczył dla organizacji osiem walk, legitymując się bilansem 5-3. W lutym tego roku wziął udział w turnieju wagi półciężkiej – w półfinale znokautował w pierwszej rundzie Klebera Silvę, ale w finale zmuszony był uznać wyższość Rafała Haratyka.

35-letni Berserker – starszy od rywala o prawie dekadę – ostatnie walki stoczył pod sztandarem Bellatora, kończąc przygodę z amerykańską organizacją z bilansem 1-2. W debiucie pokonał jednogłośnie Lee Chadwicka, ale dwie ostatnie walki w ten właśnie sposób przegrał z Karlem Moorem i Dovletdzhanem Yagshimuradovem.


Wstępny typ

Damian Piwowarczyk


Rozpiska KSW 97

Walka wieczoru

120,2 kg: Szymon Bajor (25-10) vs. Matheus Scheffel (17-11)

Co-main event

93 kg: Damian Piwowarczyk (8-3) vs. Maciej Różański (14-5)

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button