UFC

Szereg nowych walk na UFC on FOX 30 – Ion Cutelaba, Ross Pearson, Matheus Nicolau i inni wracają do akcji

Rozpiska lipcowej gali UFC on FOX 30, która odbędzie się w Kanadzie, została właśnie uzupełniona o kilka nowych pojedynków.

Portal CalgarySun.com – cytowany następnie przez UFC – doniósł o kolejnych zestawieniach, które pojawią się w karcie walk zaplanowanej na 28 lipca w Calgary gali UFC on FOX 30.
W kategorii półciężkiej rękawice skrzyżują powracający po wpadce dopingowej i 6-miesięcznym zawieszeniu Ion Cutelaba (13-3) oraz niepokonany od pięciu lat i mający na koncie już dwa zwycięstwa w oktagonie Gadzhimurad Antigulov (20-4).

Mołdawianin powinien przeważać na nogach, ale jeśli znajdzie się w parterze – do czego dążył będzie Dagestańczyk – czekają go problemy. Defensywa przed obaleniami Cutelaby jest jednak całkiem przyzwoita, co może mieć kluczowe znaczenie dla przebiegu i rezultatu walki.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Ion Cutelaba – 2.15
Gadzhimurad Antigulov – 1.60

*****

W interesująco zapowiadającym się pojedynku w kategorii muszej o sporym znaczeniu dla układu sił w rankingu rozpędzony trzema wiktoriami Matheus Nicolau (13-1-1) pójdzie w bój z mającym za sobą dwa zwycięstwa Dustinem Ortizem (18-7).

Amerykanin spróbuje zrobić to, co robi w każdej walce – zamęczyć rywala zapaśniczo. Niemal pewnikiem jest, że będzie miał po swojej stronie przewagę kondycji i aktywności, ale młody Brazylijczyk prezentuje się lepiej z walki na walkę – jego kreatywna stójka, mobilność i dobra defensywa zapaśnicza mogą stanowić nie lada problem dla Ortiza.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Dustin Ortiz – 1.70
Matheus Nicolau – 2.05

*****

W kategorii półśredniej do akcji wkroczą dwaj zawodnicy, którzy powrócili ostatnio na drogę zwycięstw – Jordan Mein (30-12), który wypunktował Ericka Silvę, i Alex Morono (14-4), który udusił Josha Burkmana.

Obaj są wszechstronni, obaj posiadają narzędzia w każdym elemencie walki. Wydaje się jednak, że na nogach to dysponujący szerokim arsenałem uderzeń Kanadyjczyk może mieć przewagę – o ile nie złamie się pod presją zawsze agresywnie nacierającego Amerykanina, który każdym niemal ciosem próbuje urwać rywalom głowy. Od strony zapaśniczej i kondycyjnej to również Mein wydaje się mieć nieco więcej do zaoferowania.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Jordan Mein – 1.65
Alex Morono – 2.15

*****

Wreszcie w kategorii lekkiej dojdzie do pojedynku dwóch zaprawionych w bojach weteranów. Ross Pearson (20-14), który przerwał ostatnio czarną serię czterech porażek, skonfrontuje się z Johnem Makdessim (15-6), który ostatnio również skończył z tarczą.

Obaj zawodnicy to przede wszystkim stójkowicze. Brytyjczyk jest nieco lepszy w płaszczyźnie pięściarskiej, Kanadyjczyk natomiast ma więcej do zaoferowania w obszarze technik nożnych. Trudno wskazać tutaj faworyta, ale wydaje się, że długi lewy prosty, mobilność i szeroki arsenał kopnięć Makdessiego mogą stanowić jego cenne atuty.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Ross Pearson – 2.05
John Makdessi – 1.70

Rozpiska UFC on FOX 30

Co-main event

145 lbs: Jose Aldo (26-4) vs. Jeremy Stephems (28-14)

Pozostałe

155 lbs: Islam Makhachev (15-1) vs. Kajan Johnson (23-12-1)
115 lbs: Randa Markos (8-5) vs. Nina Ansaroff (8-5)
145 lbs: Hakeem Dawodu (7-1-1) vs. Austin Arnett (15-4)
125 lbs: Dustin Ortiz (18-7) vs. Matheus Nicolau (13-1-1)
205 lbs: Gadzhimurad Antigulov (20-4) vs. Ion Cutelaba (13-3)
170 lbs: Jordan Mein (30-12) vs. Alex Morono (14-4)
155 lbs: John Makdessi (15-6) vs. Ross Pearson (20-14)
125 lbs: Alexis Davis (19-7) vs. Katlyn Chookagian (10-1)

*****

Kevin Lee ma na oku kolejnego rywala: „Jest taki jeden grubasek z Filadelfii…”

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button