UFC

Islam Makhachev vs. Kajan Johnson na UFC on FOX 30

Utalentowany Dagestańczyk Islam Makhachev powróci do oktagonu podczas lipcowej gali UFC on FOX 30, mierząc się z Kajanem Johnsonem.

Jeden z najlepszych grapplerów w kategorii lekkiej i najlepiej rokujących zawodników Islam Makhachev (15-1) powróci do akcji podczas gali UFC on FOX 30, która odbędzie się 28 lipca w Kanadzie. Jego rywalem będzie Kajan Johnson (23-12-1). O zestawieniu poinformowała rosyjska agencja Tass.
26-letni Dagestańczyk wygrał cztery z dotychczasowych pięciu walk w oktagonie, jedynek porażki doznając w konfrontacji z Adriano Martinsem. Od czasu tego niepowodzenia wygrał trzy starcia – wypunktowawszy Chrisa Wade’a i Nika Lentza, podczas styczniowej gali UFC 220 znokautował Gleisona Tibau.

Z kolei 33-letni Kanadyjczyk po nieudanym debiucie, w którym przegrał z Tae Hyun Bangiem, wygrał cztery kolejne walki. Jednogłośnie wypunktował Lipenga Zhanga i Naoyukiego Kotaniego, by następnie znokautować Adriano Martinsa. Ostatnio był widziany w akcji podczas marcowej gali UFC Fight Night 127 w Londynie, gdzie niejednogłośną decyzją sędziowską pokonał Steviego Raya.

Jeśli Dagestańczyk dopadnie w klinczu Kanadyjczyka, najprawdopodobniej obali go, skontroluje i porozbija lub podda. O złapanie chyżego na nogach Johnsona łatwo jednak nie będzie, bo ten w ostatnich potyczkach pozostawał piekielnie mobilny, hasając chwilami jak szalony przy siatce. Tym niemniej, biorąc pod uwagę, że Kanadyjczyk nie słynie z nokautującego uderzenia, a jego styl pochłania sporo energii, wydaje się, że prędzej czy później Dagestańczyk jednak złapie i rzuci.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Islam Makhachev – 1.45
Kajan Johnson – 2.65

Rozpiska UFC on FOX 30

145 lbs: Jose Aldo (26-4) vs. Jeremy Stephems (28-14)
155 lbs: Islam Makhachev (15-1) vs. Kajan Johnson (23-12-1)

*****

Lowkin’ Talkin’ #18 – KSW 43 | UFC on FOX 29

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button