UFC

Szalony trener Diego Sancheza gania podopiecznych z nożem w klatce – VIDEO

Słynący z niekonwencjonalnych – delikatnie rzecz ujmując – metod treningowych Joshua Fabia opublikował nagranie, na którym gania zawodników z nożem w klatce.

Gdy dwa miesiące temu Diego Sanchez stoczył fatalny w swoim wykonaniu pojedynek z Michelem Pereirą – wygrany dzięki oktagonowemu cwaniactwu polegającemu na niekontynuowaniu pojedynku po otrzymaniu nieprzepisowego kolana na głowę w parterze – na jego ekscentrycznego trenera Joshuę Fabię spadła lawina krytyki.

Dwa grosze dorzucił też wówczas w temacie Emil Weber Meek, który nieco wcześniej miał okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez Joshuę Fabię.

– To był największy odjazd, w jakim brałem udział – powiedział wówczas w rozmowie z South China Morning Post. – Raz biegał za nami z ostrym nożem w zamkniętej klatce, abyśmy się ruszali.
Fabia szybko odniósł się do tych wypowiedzi Norwega, przyznając, że rzeczywiście ganiał swoich podopiecznych – także wspomnianego Diego Sancheza czy Maxa Griffina. Zaznaczył jednak, że był to jednocześnie trening świadomości swojego ciała, niezwykle użyteczny w oktagonie.

W pierwszym etapie zawodnicy mieli biegać w klatce sami, uważając, aby unikać ze sobą jakiegokolwiek kontaktu fizycznego. Później do klatki wchodził Fabia, który zaczynał ich ganiać – w różnym tempie z różną intensywnością. Również zawodnicy musieli go unikać. Następnie Fabia ganiał ich z patykami – różnej długości.

– Dlatego Pereira nie trafił Diego ani jednym mocnym kopnięciem – powiedział wówczas w rozmowie z MMAFighting.com. – To było niesamowite.– Teraz, gdy już zrozumieli, na czym polega trening, muszą poznać prawdę, bo widzę, że traktujecie to jak zabawę – kontynuował opowieść Fabia. – Nie traktujecie dotknięć w charakterze prawdziwego zagrożenia. Jeśli jednak każde dotknięcie będzie pchnięciem nożem, wtedy zaczniecie się ruszać.

– Zanim natomiast w ogóle rozpoczął się trening, pokazałem im moc, jaka drzemie w kawałku metalu, demonstrując im, że Diego – z zamkniętymi oczami – reaguje całym ciałem, gdy poczuje nóż. Widać reakcje jego ciała. Ludzkie ciało potrafi wyczuć metal – to inne uczucie. Pochodzi z historii – ludzkie ciało czuło go wiele razy w sobie. Pokazuję im to, widzą to i mają już wyobrażenie.
– 20 minut później, owszem, ganiam ich z nożem, aby się ruszali i wtedy zdają sobie sprawę, że nie cackam się. A jeśli sądzą, że w ringu twój rywal w walce jeden na jednego będzie się z tobą cackał, to może dlatego kończysz bez oka.

Kilka dni temu fragmenty z tego oryginalnego treningu trafiły do przestrzeni medialnej – opublikowane zresztą na profilu You Tube prowadzonej przez Joshuę Fabię Szkoły Samoświadomości.

https://www.youtube.com/watch?v=AGb1GobkrP4

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„W klatce znaczy zero” – Khabib Nurmagomedov odpowiada na komentarz Conora McGregora

Powiązane artykuły

Komentarze: 3

Dodaj komentarz

Back to top button