KSWPolskie MMAUFC

Szalona oferta UFC dla Roberto Soldicia? Jest komentarz Martina Lewandowskiego!

Współdowodzący KSW Martin Lewandowski zabrał głos na temat statusu negocjacji z podwójnym mistrzem Roberto Soldiciem.
Kilka dni temu Bild nieoficjalnie ujawnił pierwsze szczegóły zeszłotygodniowego londyńskiego spotkania Roberto Soldicia i jego ekipy z przedstawicielami UFC w osobach dyrektora ds. biznesu Huntera Campbella i matchmakera Micka Maynarda.
Niemiecki portal doniósł, że Amerykanie złożyli Chorwatowi niecodzienną propozycję – mieli mianowicie zagwarantować mu, że jeśli podpisze kontrakt z UFC, to po trzech zwycięskich walkach otrzyma pojedynek o tytuł mistrzowski w kategorii półśredniej. Czy Dana White i spółka byliby gotowi wpisać takowy zapis w kontrakt Robocopa, czy może były to jedynie tzw. gwarancje werbalne, nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że artykuł udostępnił na swoich mediach społecznościowych menadżer Chorwata Ivan Dijaković.

Co o takiej gwarancji UFC sądzi współwłaściciel KSW Martin Lewandowski? O to zapytał go w najnowszym wywiadzie Jarosław Świątek z portalu MyMMA.pl.

– Właśnie ktoś podbijał do mnie na Instagramie z tym tematem – nie ukrywał zaskoczenia polski promotor. – Ale gdzie to poszło? Ja w ogóle tego nie słyszałem.

– Nie wiem, czy to jest sprawdzone.
Nie jest natomiast żadną tajemnicą – bo mówił o tym głośni Martin Lewandowski – że jeśli Roberto Soldić zostanie nad Wisłą, otrzyma szansę walki o trzeci pas mistrzowski, tym razem kategorii półciężkiej, na tronie której zasiada Ibragim Chuzhigaev.

– Prawda jest taka, że rzeczywiście, po pierwsze, kontrakt nie jest jeszcze z nami podpisany – kontynuował współwłaściciel KSW. – Zostały chyba tylko dwie organizacje na placu boju.

– Myślę, że w przeciągu 2-3 tygodni… Chciałbym, żeby się wyjaśniła, bo na pewno Roberto jeszcze jedną walkę ma w kontrakcie dla nas zagwarantowaną.

– Jednak przy tej postaci planowanie jest wyprzedzające poza jedną walkę, więc też potrzebuję wiedzieć, czy mamy chłopa, czy go nie mamy.
Wspomniany niemiecki Bild przemycił też nieoficjalnie informacje na temat propozycji finansowych ze strony UFC i KSW. Wedle doniesień, Amerykanie oferują chorwackiemu rębajle „sześciocyfrową kwotę” za walkę, a Polacy kontrakt opiewający na milion euro za cztery występy, czyli około miliona złotych za walkę.

Robocopowi w umowie z polskim gigantem pozostała jeszcze jedna walka. Kontrakt dobiega końca w lipcu tego roku. Czy KSW wygra batalię z UFC o dalsze bitewne usługi Chorwata?

– Liczę, że tak – odparł Martin Lewandowski. – Walczę mocno, żeby tak było.

27-latek wygrał osiem z dziewięciu walk pod sztandarem KSW, w tym siedem przez nokauty. Zasiada na mistrzowskich tronach wag półśredniej i średniej. Ostatnio był widziany w akcji w grudniu zeszłego roku, demolując Mameda Khalidova.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button