Świetna forma GSP – szykuje się przejście do kategorii lekkiej?

Już dwa lata temu Georges Saint-Pierre zapowiedział, że jest w stanie zejść do kategorii lekkiej – i wygląda na to, że taki właśnie kierunek obrał przed następną walką.

Podczas gdy w temacie hitowej gali UFC 229 nic się nie dzieje, a bohaterowie UFC 228, Tyron Woodley i Darren Till od trzech miesięcy powtarzają to samo, udzielając bliźniaczo podobnego wywiadu za bliźniaczo podobnym wywiadem, furorę w świecie MMA zrobiło… zdjęcie. Nie byle kogo – bo byłego mistrza kategorii półśredniej i średniej Georgesa Saint-Pierre’a.

Opublikowane wczoraj przez Kanadyjczyka zdjęcie wywołało kolejną lawinę spekulacji na temat jego potencjalnej przeprowadzki do kategorii lekkiej.
Nie widziany w akcji od listopada zeszłego roku, gdy zdetronizował Michaela Bispinga, Kanadyjczyk już kilka tygodni temu zapowiedział, że chciałby powrócić do oktagonu w tym roku, celując w pojedynek ze zwycięzcą starcia Khabiba Nurmagomedova z Conorem McGregorem.

Przyznał jednocześnie, że z uwagi na fakt, iż w przeszłości zwakował tytuły 170 i 185 funtów, mocno wątpi, aby UFC takową walkę mu zaproponowało.

I nie pomylił się, bo sternik amerykańskiego giganta Dana White w ramach medialnych negocjacji szybko odparł, że przyszłość Rusha widzi w kategorii półśredniej. Ba, po raz kolejny – bo przed powrotną walką Kanadyjczyka z Hrabią przyjął identyczną narrację – poddał w wątpliwość, czy legendarny zawodnik aby na pewno ma jeszcze w sobie ogień, aby wejść do oktagonu.

Obaj – St. Pierre i White – zgodzili się natomiast w jednym. Dobrym terminem na potencjalny powrót tego pierwszego byłby 8 grudnia – wtedy bowiem w Toronto odbędzie się gala UFC 231.

*****

Chael Sonnen z kanonadą medialną w kierunku „niedorajdy” Jona Jonesa

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply