Polskie MMAUFC

Świat o walce Krzysztof Jotko vs. Thales Leites

Krzysztof Jotko stanie w Sao Paulo na gali UFC Fight Night 100 przed szansą wygrania piątej walki z rzędu – jak jego szanse na pokonanie Thalesa Leitesa oceniają dziennikarze i fani?

Naszą analizę walki Krzysztofa Jotko z Thalesem Leitesem na gali UFC Fight Night 100 w Sao Paulo znajdziecie poniżej:

Typowanie UFC Fight Night 100 – Bader vs. Nogueira II

Jak natomiast na pojedynek zapatrują się zagraniczni dziennikarze oraz fani? Jakie szanse dają Polakowi, który wedle kursów bukmacherskich uchodzi za underdoga?

*****

Connor Reubusch – Sherdog.com

Z uwagi na mobilność i defensywne zapasy Jotki, większość walki powinna toczyć się na nogach. Leites jest większy i ma nieco większy zasięg, ale nie zawaha się przed walką na dystans. A przeciwko takiej właśnie taktyce Leites nie radził sobie z Michaelem Bispingiem i Gegardem Mousasim – i pomimo tego, że całkowicie zdominował Camozziego, był naruszony przez długodystansowe uderzenia w trzeciej rundzie, gdy Camozzi spróbował wrócić do gry. Jeśli Leites nie pokaże jakiejś niespodziewanej technicznej głębi – co wydaje się mało prawdopodobne – Jotko powinien zmusić go do biegania w oktagonie i naprowadzać go na własne ciosy.

Typ: Krzysztof Jotko

Oryginalny tekst: link

*****

Patrick Wyman – Bleacherreport.com

Leites jest najbardziej znany z ostrej gry z góry, ale jest także niebezpiecznym uderzaczem i niezłym zapaśnikiem w klinczu. Odwrotnie ustawiony Jotko stał się efektywnym uderzaczem, korzystając z arsenały długich kopnięć, solidnych kombinacji pięściarskich wspartych doskonałą obroną przed obaleniami.

Jeśli Leites nie przeniesie walki do parteru, Polak wypunktuje go na nogach. Jotko wygra decyzją, sprawiając niewielką niespodziankę.

Typ: Krzysztof Jotko

Oryginalny tekst: link

*****

Dayne Fox – BloodyElbow.com

Naprawdę chcę wytypować Jotkę. Jest młodszy. Ma lepszą kondycję. Wydaje się też całkiem sympatyczny. Ale po prostu nie mogę tego zrobić. Leites ma więcej dróg do wygrania tej walki oraz jedną wielką przewagę: walka odbywa się w Brazylii. Głośni brazylijscy fani na pewno będą wspierać swojego krajana. A czy dodałem, że jedyna porażka Jotki to wynik poddania? Leites przez poddanie w rundzie drugiej.

Typ: Thales Leites

Oryginalny tekst: link

*****

Patrick L. Stumberg – MMAnia.com

Krzysztof Jotko miał kilka imponujących momentów w oktagonie, szczególnie ubijając Tamdana McCrory’ego ostatnim razem, ale czasami wyglądał też bardzo ludzko, gdy na przykład miał problemy na nogach z Bradley’em Scottem. Leites jak najbardziej będzie w stanie powstrzymać jego zapasy, a moc w uderzeniach i odporność, jakimi dysponuje, dają mu przewagę na nogach. Dlatego spodziewam się pewnego zwycięstwa Leitesa.

Typ: Thales Leites

Oryginalny tekst: link

*****

Typowanie fanów na portalu Tapology.com

tapologyjotko

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button