Polskie MMAUFC

Świat o walce Krzysztof Jotko vs. Brad Scott

Jak szanse rozpędzonego dwoma zwycięstwami w UFC Krzysztofa Jotki w starciu z Bradley’em Scottem na UFC Fight Night 84 widzą dziennikarze oraz fani?

Krzysztof Jotko stanie dzisiaj przed szansą zanotowanie trzeciego z rzędu zwycięstwa w oktagonie i wyrównania rekordu Tomasza Drwala z 2009 roku. Rywalem Polaka będzie Anglik Bradley Scott.

Jeśli nie zapoznaliście się jeszcze z naszą analizą walki, zapraszamy tutaj – wyjaśniamy, jak w dziewięciu krokach ubić Anglika.

Natomiast nasze redakcyjne typowanie znajdziecie w tym miejscu. W skrócie wygląda następująco:

jotko_typ22

A jak starcie Polaka z Anglikiem widzą zagraniczni dziennikarze i fani? Sprawdźmy!

*****

Connor Reubusch – Sherdog.com

Jotko nie zdołał pozostawić po sobie niezapomnianych wrażeń od czasu, jak w 2013 roku dołączył do UFC, ale jego rekord 3-1 mówi sam za siebie. Jotko preferuję walkę z dystansu, ale jego ataki często niosą go do klinczu. Jest precyzyjnym uderzaczem z ciągotkami do bitych z dołu łokci i dziwnych kombinacji, ale nie uderza szczególnie mocno. Scott ma podobny wzrost jak Jotko, ale jego sylwetka jest znacznie bardziej zbita. Scott lubi męczyć rywali w klinczu i powinien mieć wyraźną przewagę siłową nad Jotką. Pomimo tego, że jego masywna sylwetka na to nie wskazuje, Scott utrzymuje szalone tempo. Z dystansu pracuje zza ostrego jaba i z taką samą ochotą rani korpus i głowę. Jego techniczna stójka i mocny klincz to trudna kombinacja dla Jotki, chociaż Polak jest wystarczająco kreatywny, żeby uczynić z tego wyrównaną walkę. Typuję Scotta przez jednogłośną decyzję.

Typ: Bradley Scott

Oryginalny tekst: link

*****

Patrick Wyman – Bleacherreport.com

Jotko posiada umiejętności w każdej płaszczyźnie, szczególnie na nogach, gdzie z odwrotnej pozycji rzuca soczyste jaby i mocne lewe kopnięcia. Nie składa jednak dobrze swoich umiejętności w całość i czasami wpada w momenty bierności. Scott to twardy, silny fizycznie zawodnik z dobrymi kombinacjami na nogach, mocnym klinczem i solidnymi zapaśniczymi wycinkami, ale jest wolny i nie uderza szczególnie mocno.

To wyrównana walka, ale Polak jest bardziej atletyczny, trochę precyzyjniejzy na nogach i wystarczająco mocny w innych obszarach, aby mieć niewielką przewagę. Jotko przez decyzję.

Typ: Krzysztof Jotko

Oryginalny tekst: link

*****

David Castillo – BloodyElbow.com

Dziwne zestawienie między dwoma gośćmi, którzy po prostu tu są. To dobrzy zawodnicy z niezłymi umiejętnościami na nogach, ale żaden z nich nie potrafi nagle stworzyć dużego niebezpieczeństwa. Obaj operują na nogach na innych falach – Jotko jest bardziej rozważny, ale czasami myśli za dużo. Ale jest lepszy z dystansu i nie sądzę, aby kombinacje i poruszanie się Scotta były wystarczające, aby wyprowadzić Jotkę z jego strefy komfortu.

Typ: Krzysztof Jotko

Oryginalny tekst: link

*****

Patrick L. Stumberg – MMAMania.com

Krzysztof Jotko to nie jest gość, na którego spoglądasz, gdy polujesz na prawdziwą jatkę, ale jest dobry w tym, co robi: zamęczaniu ludzi. Jego gabaryty, siłą i walka z góry czynią go praktycznie niemożliwym do odepchnięcia, gdy już cię złapie. Scott po prostu nie dysponuje wystarczająco mocnym defensywmy grapplingiem, żeby coś wykombinować przeciwko niemu.

Przewidywalność Jotki i jego ograniczone umiejętności nie są problemem dla kogoś, kto dokładnie wie, czego się spodziewać, ale nie ma narzędzi do ich powstrzymania. Spodziewajcie się 3-rundowego festiwalu zapasów z polskim zwycięzcą.

Typ: Krzysztof Jotko

Oryginalny tekst: link

*****

Typowanie fanów na portalu Tapology.com

jotko_typ

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button