Polskie MMAUFC

Świat o walce Jan Błachowicz vs. Patrick Cummins

Dziś w nocy około 2:00 czasu polskiego Jan Błachowicz stoczy bardzo ważny dla swojej kariery pojedynek z Patrickiem Cumminsem podczas gali UFC 210 w Buffalo.

Najciekawszym pojedynkom gali UFC 210 – w tym walce Jana Błachowicza z Patrickiem Cumminsem – przyjrzeliśmy się szczegółowo w linku poniżej.

Typowanie UFC 210 – Cormier vs. Johnson II

Jak natomiast polsko-amerykańską batalię widzą zagraniczni dziennikarze i fani? Sprawdźmy!

*****

Connor Reubusch – Sherdog.com

Błachowicz na wiele sposobów jest trudnym rywalem dla Cumminsa. Dwukrotny NCAA All-American regularnie ma problemy z łączeniem uderzeń ze swoimi doskonałymi obaleniami i posiada zły nawyk wystawiania się na ostrzał, atakując kombinacjami ciosów. Dla zawodnika, który przegrywał w UFC przez nokaut cztery razy, precyzyjny kickboxing Błachowicza jest problemem. Jednak zawodnicy, którzy ubijali Cumminsa, nie tylko byli ciężkoręcy, ale też agresywni. Błachowicz nie jest ani taki, ani taki. Polak wygrał tylko pięć razy w karierze przez nokaut, a na ogół wyprowadza mniej niż pięć uderzeń na minutę, preferując ostrzał lekkimi ciosami z dystansu. Cummins może wywrzeć presję, gdy będzie trzeba, co nie wróży Błachowiczowi dobrze – zawsze miał on problemy z podkręceniem tempa bez wypompowania się. Jeśli chodzi o zapasy: Błachowicz zatrzymuje tylko 33% obaleń, podczas gdy Cummins na ogół idzie po sprowadzenia raz na minutę, finalizując prawie siedem z nich na przestrzeni 15 minut. Precyzja Błachowicza może być problemem dla słabego w defensywie zapaśnika, ale Cummins będzie miał wystarczająco dużo energii, aby wykorzystywać swoją przewagę. Cummins przez jednogłośną decyzję.

Typ: Patrick Cummins

Oryginalny tekst: link

*****

Patrick Wyman – Bleacherreport.com

Przegrany najprawdopodobniej zostanie zwolniony z UFC. Cummins to przede wszystkim zapaśnik – i to dobry. Potrafi trochę uderzać i wykonuje świetną pracę, kamuflując swoje przejścia do klinczu i zejścia po nogi z ciosami. Na macie przytłacza rywali kontrolą. Błachowicz to uderzacz z groźną grą stójkową i mocą w obu rękach. Jest jednak słabym defensywnym zapaśnikiem i nie jest też szczególnym grapplerem.

Predykcja: jeśli Cummins nie wpadnie na mocne uderzenie, co jest możliwe, powinien skontrolować Błachowicza na ziemi, wygrywając decyzją.

Typ: Patrick Cummins

Oryginalny tekst: link

*****

Phil McKenzie – BloodyElbow.com

Jeśli chodzi o kluczową dynamikę walki, jest to uboga wersja pojedynku wieczoru. Jeden z komentatorów określił Patricka Cumminsa mianem współczesnego wcielenia Marka Colemana.
Zaro dodatkowych umiejętności – tylko siła, zapasy i GNP. Czy to wystarczy na Błachowicza, pozostaje pytaniem otwartym, choć Polak posiada nierówną kondycję oraz niepewną obronę przed obaleniami. Jednak w swoim debiucie Błachowicz był w stanie efektywnie trzymać dystans z Latifim. Ludzie, którzy byli w stanie powstrzymać pierwsze obalenie Cumminsa, potem go rozbijali (nawet zniedołężniały już Lil Nog). Mam też wrażenie, że Kings MMA pasowało mu bardziej niż Blackzilians – ich specjalnością są uderzenia z dystansu, w czym nigdy nie będzie dobry, co stwierdzam dość pewnie. Jan Błachowicz przez TKO w rundzie drugiej.

Typ: Jan Błachowicz

Oryginalny tekst: link
*****

Zane Simon – BloodyElbow.com

Naprawdę podobało mi się to, co Błachowicz pokazał w walce z Gustafssonem – nawet pomimo tego, że został pokonany zapaśniczo. Był aktywniejszy i miał lepszą kondycję niż kiedykolwiek wcześniej w UFC. Z drugiej strony – nie podoba mi się nic w grze Cumminsa. To świetny, silny zapaśnik, ale nie jest najlepszy w kontroli z góry – przeważnie dlatego, że od razu próbuje atakować ciężkimi uderzeniami. Wygląda na takiego, który pojmuje trochę mechaniki uderzeń, ale jest trafiany tak niewiarygodnie mocno na nogach, że w każdej walce wydaje się,
że jest o jedno albo dwa nieudane sprowadzenia od bycia znokautowanym. Błachowicz jest twardy i jeśli Cummins pozwoli mu zbyt często wstawać, a Błachowicz będzie w formie z walki z Gusem,
muszę wskazać na niego. Jan Błachowicz przez TKO w rundzie drugiej.

Typ: Jan Błachowicz

Oryginalny tekst: link

*****

Typowanie fanów na portalu Tapology.com

*****

Kompendium wiedzy – UFC 210

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button