Świat o walce Jan Błachowicz vs. Jared Cannonier


Około godziny 1:30 w nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego do oktagonu w Winnipeg zawita Jan Błachowicz, który podczas gali UFC on FOX 26 skrzyżuje pięści z Jaredem Cannonierem.

Naszą analizę walki wraz z typem na nią przedstawiliśmy poniżej:

Typowanie UFC on FOX 26 – Lawler vs. RDA

Jak natomiast starcie Jana Błachowicza z Jaredem Cannonierem oceniają zagraniczni dziennikarze oraz fani? Sprawdźmy!

*****

Jordan Breen – Sherdog.com

Cannonier to zupełnie inne bestia niż Clark. Od początku walki częste próby obaleń ze strony Clarka i wpadanie w klincz pozwalały Błachowiczowi ostrzeliwać jego ciało, w czym jest na ogół najskuteczniejszy. Cannonier posiada jednak o wiele więcej mocy i o wiele lepsze szlify w stójce, szczególnie z dystansu. Cannonier posiada nie tylko bardzo solidnego jaba i niskie kopnięcia, ale potrafi też wyprowadzać różne ciosy swoją przednią ręką, a także dywersyfikować swoje kopnięcia, które obejmują też teepy czy okrężne na głowę.

Killa Gorilla bardzo dobrze dobiera uderzenia, korzystając z podstawowych narzędzi, aby naruszyć swoich rywali, których potem metodycznie łamie, wykorzystując wszystkie osiem elementów – czego najlepszym dowodem jego destrukcja Nicka Roehricka.

Błachowicz jest lepszym specjalistą od poddań, ale zdolność Cannoniera do przetrwania ciągłych parterowych napaści ze strony Glovera Teixeiry, szczególnie w końcówce walki, gdy był już zmęczony, sugeruje, że powinien być świetnie przygotowany na powstrzymanie wysiłków Polaka w tej materii. Pomimo 33 lat na karku Cannonier nadal może się rozwijać. Walka z Błachowiczem wydaje się dla niego perfekcyjnym zestawieniem, aby mógł zademonstrować swoją zaskakującą wszechstronność oraz moc w swojej grze – szczególnie, jeśli zmęczy często ospałego na początku Błachowicza. Cannonier przez miażdżącą decyzję.

Typ: Jared Cannonier przez decyzję

Oryginalny tekst: link
*****

Patrick L. Stumberg – MMAMania.com

Przyznam, że myliłem się w ocenie szans Błachowicza w ostatniej walce. Typuję jednak, że przegra tutaj wyraźnie. Pomimo mocnej budowy Cannonier będzie najprawdopodobniej miał przewagę kondycyjną – obok przewagi aktywności i mocy w uderzeniach. Co więcej, był wystarczająco twardy, by wymieniać się bombami z Cutelabą przez 15 minut, co czyni nokaut w wykonaniu Błachowicza mało prawdopodobnym.

Błachowicz sam posiada też mocną szczękę, ale niewystarczająca aktywność nie pozwoli mu na przekonanie sędziów oglądających bomby Cannoniera.

Cannonier zdominuje i porozbija Błachowicza aktywnością i siłą fizyczną, odnosząc zwycięstwo na punkty po jednostronnej walce.

Typ: Jared Cannonier przez decyzję

Oryginalny tekst: link

*****

Gabe Killian – MMAOddsBreaker.com

Widzę niesamowitą wartość w aktualnym kursie na Błachowicza, który wynosi 2.60, bo wierzę, że powinien w tej walce być faworytem na poziomie 1.60. W stójce to wyrównana walka, ale dałbym tu przewagę Błachowiczowi. Nie ma wątpliwości, że w parterze to Błachowicz będzie miał przewagę. Warto też nadmienić, że będzie miał po swojej stronie przewagę wzrostu, zasięgu oraz przewagą gabarytów nad Cannonierem. Przy kursie 2.60 trudno przejść mi obok tego obojętnie. Przewiduję, że Błachowicz pewnie pokona Cannoniera i wyśle go do kategorii średniej.

Typ: Jan Błachowicz przez poddanie

Oryginalny tekst: link

*****

Dayne Fox – BloodyElbow.com

Biorąc pod uwagę, że obaj posiadają wystarczająco dobre zapasy, aby się nawzajem przewrócić, a ich defensywa zapaśnicza ma wiele dziur, to może być walka, o której zadecyduje to, kto będzie w stanie jako pierwszy w każdej z rund położyć rywala na plecach. Błachowicz może mieć przewagę pod względem czystego grapplingu, ale Cannonier znacznie lepiej zarządza swoim bakiem z paliwem. Liczy na walkę w stójce, ale brzydki festiwal klinczersko-zapaśniczy jest równie prawdopodobny. Tak czy inaczej – faworyzuję Cannoniera.

Typ: Jared Cannonier przez decyzję

Oryginalny tekst: link

*****

Typowanie fanów na portalu Tapology.com

*****

Typowanie UFC on FOX 26 – Lawler vs. RDA


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *