Polskie MMAUFC

Świat o walce Daniel Omielańczuk vs. Tim Johnson

Daniel Omielańczuk powróci dziś do oktagonu, podczas gali UFC Fight Night 107 w Londynie mierząc się z Timem Johnsonem – jak jego szanse widzą zagraniczni dziennikarze i fani?

Szczegółowo całej gali UFC Fight Night 107 przyjrzeliśmy się poniżej, dokładnie przyglądając się też walce jedynego w karcie walk Polaka Daniela Omielańczuka z Timem Johnsonem:

Typowanie UFC Fight Night 107 – Manuwa vs. Anderson

Sprawdźmy, jak polsko-amerykańskie starcie widzą zagraniczni dziennikarze oraz fani!

*****

Connor Reubusch – Sherdog.com

Pomimo tego, że brakuje mu wzrostu i zasięgu jak na zawodnika wagi ciężkiej, Omielańczuk niemal na pewno będzie przeważał w stójce. Uderza pojedynczymi, mocnymi ciosami z dużego dystansu, nie boi się atakować kopnięciami na głowę, a czasami rzuca się z ostrą szarżą z ciosami. Jak na kategorię ciężką jest to świetny kickboxing i pomimo tego, że Johnson nieźle czuje dystans, ma też niezłe wyczucie czasu w swoich ciosach prostych, Omielańczuk nie będzie miał problemów z zakrwawieniem jego nosa. Jednak zapasy są mocną stroną Johnsona, będąc jednocześnie najsłabszą stroną Omielańczuka w jego karierze w UFC. Polski kickbokser był obalany przez prawie każdego rywala, który tego spróbował i tylko raz odniósł zwycięstwo po tym, jak został sprowadzony za pierwszym razem. Johnson to masywny, silny ciężki ze zróżnicowanym arsenałem obaleń i zdolny do obicia ich z góry. Typuję Johnsona przez jednogłośną decyzję.

Typ: Tim Johnson

Oryginalny tekst: link

*****

Patrick Wyman – Bleacherreport.com

Omielańczuk to utalentowany uderzacz z niezłą mocą w rękach, który lubi doskakiwać z atakami i odskakiwać, walcząc na o wiele większy dystans niż sugeruje go jego sylwetka. Johnson, dla kontrastu, jest typem grindera. Były zapaśnik lubi wchodzić w klincz i pracować na siatce bądź obalać.

Predykcja: Johnson rzuci Omielańczuka na siatkę, będzie obalał i skończy go uderzeniami w parterze w drugiej rundzie.

Typ: Tim Johnson

Oryginalny tekst: link

*****

Phil McKenzie – BloodyElbow.com

Podoba mi się gra Timothy’eho Johnsona w stylu proto-Rothwella. Obaj ci goście pochodzę ze szkoły pod nazwą „jesteśmy twardzi, uparci, ale ograniczeni atletycznie”, co oznacza, że po wolnej, oślizgłej i niezdarnej walce będzie decyzja sędziowska. Omielańczuk może wygrać, jeśli będzie w stanie obalać, ale nie sądzę, by dał radę – a Johnson jest większy i wyprowadza w klinczu o wiele więcej ofensywy. Timothy Johnson przez niejednogłośną decyzję.

Typ: Tim Johnson

Oryginalny tekst: link

*****

Jay Primetown – MMAOddsBreaker.com

To ciekawe zestawienie, bo Omielańczuk to lepszy technicznie uderzacz, podczas gdy Johnson to raczej typ bitnika. Gdyby dystans był kluczem w tej walce, dałbym przewagę Omielańczukowi. Jednak Johnson dobrze sobie radzi ze skracaniem dystansu i brudną walką. Ma 3 cale zasięgu i 20 funtów wagi więcej. Różnica gabarytów będzie dawała przewagę Amerykaninowi. Jego warunki fizyczne i siła to najważniejsze czynniki, które pozwolą mu trafiać mocniej i spychać rywala na siatkę. Tam Johnson będzie wykorzystywał swoją tężyznę i zapaśnicze umiejętności na poziomie drugiej dywizji NCAA, aby przewracać Omielańczuka. Polski zawodnik miał problemy z obroną obaleń podczas swojej przygody z UFC i na Fight Night 107 nie powinno być inaczej. Z góry Johnson będzie wykorzystywał swoje gabaryty do kontroli, atakując też mocnymi uderzeniami. Omielańczuk będzie miał problemy, aby przetrwać 15 minut, jeśli Johnson będzie trafiał z góry. Johnson ma w tej walce swoje mocne strony zarówno w stójce, jak i w parterze. Może spychać Omielańczuka na siatkę w stójce i trafiać mocnymi uderzeniami z krótkiego dystansu albo wykorzystać swoją siłę i gabaryty, żeby wygrać w walce na chwyty. Johnson to jeden z moich największych pewniaków na tej karcie.

Typ: Tim Johnson

Oryginalny tekst: link

*****

Typowanie fanów na portalu Tapology.com

*****

Kompendium wiedzy – UFC Fight Night 107

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button