KSWPolskie MMA

Stójkowy szachista Sebastian Rajewski rozmontował Niklasa Backstroma

Klinicznie precyzyjny Sebastian Rajewski pewnie pokonał na pełnym dystansie Niklasa Backstroma podczas gali KSW 66 w Szczecinie.
Sebastian Rajewski (12-6) nie dał żadnych szans Niklasowi Backstromowi (11-4), rozbijając powracającego do akcji po ponad 4-letniej przerwie Szweda na pełnym dystansie w ramach szczecińskiej gali KSW 66.
Rajewski rozpoczął zawody od serii niskich wewnętrznych kopnięć z odwrotnej pozycji. Poszukał następnie kopnięcia na głowę, ale Backstrom nie stracił czujności. Szwed spróbował kombinacji – i jeden z ciosów doszedł celu. Polak nadal obijał wykroczną nogę przeciwnika, by następnie wyraźnie naruszyć go kopnięciem na korpus. Szwed zgiął się w pół, ale zachował pokerową twarz.

W jednej z kolejnych akcji Backstrom zaskoczył Rajewskiego frontalem na szczękę. W szermierce na pięści i kopnięcia to jednak Sebastian rozdawał karty. Z odwrotnej pozycji wstrząsnął rywalem ładnym lewym krzyżowym. Polak próbował też obrotówek na korpus, ale bez powodzenia.

Ładny bezpośredni lewy sierp Backstroma – ale Rajewski odpowiedział własnym mocnym lewym sierpowym. Boczne kopnięcie autorstwa Sebastiana doszło celu. Polak był w stójce precyzyjniejszy, aktywniejszy.

Punktacja Lowking.pl R1:
10-9 Rajewski

Rajewski od początku rundy drugiej wywarł delikatną presję. Walcząc z odwrotnego ustawienia, aktywnie pracował przednią ręką, starając się wyprowadzić rywala w pole – a uderzenia na korpus prawą przeplatał z tymi na głowę. Kilka z nich doszło celu, ale Szwed pozostał niewzruszony.

Backstrom zanotował dobry prawy sierpowy, ale Rajewski szybko odpowiedział serią lewych prostych na korpus i głowę. W jednej z wymian Niklas trafił przypadkowo kopnięciem w krocze Sebastiana, w konsekwencji czego pojedynek na chwilę przerwano.Po wznowieniu korzystający z masy kiwek i przyruchów Rajewski nadal wyraźnie rozdawał karty w stójce, atakując na wszystkich poziomach- ciosami, kopnięciami. Inicjował ataki, kontrował, także krótkimi kombinacjami. Backstrom nie miał pomysłu na rozczytanie nieprzewidywalnego Rajewskiego. W końcówce Polak trafił jeszcze lewym sierpem, strasząc następnie rywala kopnięciem hakowym.

Punktacja Lowking.pl R2:
10-9 Rajewski

Od pierwszych sekund drugiej rundy przewaga stójkowego szachisty z Polski była wyraźna. Polach szachował rywala kiwkami, zwodami, rozrywał jego schaby prostymi, przeplatając je z uderzeniami na górę. Te na korpus sprawiały Backstromowi coraz więcej problemów.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Szwed nie grzeszył już aktywnością, pochłonięty spełzającymi na niczym próbami rozczytywania Rajewskiego. Nie znaczy to, że tu i ówdzie Backstrom nie notował pewnych sukcesów – od czasu do czasu trafił Rajewskiego jakimś prostym, ale sam inkasował więcej uderzeń.

W ostatnich sekundach pojedynku Backstrom zaprosił Rajewskiego do bójki – Polak skorzystał. Zdzielił Szweda serią kolejnych bomb, będąc bliskim posłania go na deski. Backstrom przetrwał jednak do syreny końcowej.

Punktacja Lowking.pl R3:
10-9 Rajewski
Punktacja końcowa Lowking.pl:
30-27 Rajewski

Sędziowie wskazali jednogłośnie w stosunku 3 x 30-27 na Sebastiana Rajewskiego, który odniósł tym samym trzecie zwycięstwo z rzędu.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button