„Stoimy po tej samej stronie” – Nate Diaz o możliwej walce z Demianem Maią, Brazylijczyk odpowiada

Nate Diaz zabrał głos na temat potencjalnego starcia z Demianem Maią, uzyskując szybką odpowiedź ze strony Brazylijczyka.

Podczas konferencji prasowej po przegranej sportowo – ale wygranej mentalnie! – walce z Leonem Edwardsem w ramach gali UFC 263 w Glendale Nate Diaz zapowiedział powrót do oktagonu za 3-4 miesiące.
Stocktończyk stwierdził, że nie ma na oku żadnego konkretnego przeciwnika. Chce zobaczyć, co się wydarzy, kto się wybije, z kim walka będzie miała dla niego sens.

Jak natomiast zapatrywałby się na potencjalne zestawienie z doświadczonym Demianem Maią? O to zapytano go podczas konferencji prasowej…
– Bardzo szanuję takich gości – powiedział Nate. – Demian Maia, Jacare i całe jiu-jitsu. Kron Gracie. Wszyscy, którzy mają takie dokonania w swojej karierze w jiu-jitsu… Nie szukam i nie poluję na tego rodzaju walki.

– Mam wrażenie, że stoję razem z nim po tej samej stronie. Czuję, że reprezentujemy to samo. Mamy korzenie w jiu-jitsu.

Jednak wypowiedź na temat Brazylijczyka zakończył… zaprzeczając powyższym słowom.

– Chcę powiedzieć, że chciałbym walczyć z Demianem Maią – stwierdził, zaciągając się Bóg jeden raczy wiedzieć czym. – Uważam, że jest świetny.44-letni prawie Brazylijczyk również wystąpił w Glendale, ale walki z Belalem Muhammadem miło wspominał nie będzie. Nie był bowiem w stanie przenieść walki do parteru, w stójce wyraźnie palestyńskiemu Amerykaninowi ustępując. Przegrał jednogłośną decyzją sędziowską. Była to dla niego druga z rzędu porażka – wcześniej zmuszony był uznać wyższość Gilberta Burnsa.

Wypowiedź Nate’a Diaza nie uszła uwadze Demiana Mai. W poniedziałek odniósł się do niej w mediach społecznościowych.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– Widziałem cytat z twojej wypowiedzi z konferencji prasowej – napisał Demian. – Jesteś wspaniałym zawodnikiem, który także reprezentuje Jiu Jitsu i jesteś prawdziwy. Szanuję to.

– Pomimo ostatniej walki wiem, że nadal mam w sobie jeszcze jedną walkę. Nie jest sekretem, że UFC jest moim domem i tam chciałbym zakończyć karierę. Nie mam natomiast pojęcia, czy dadzą mi jeszcze jedną walkę, ale jeśli dadzą, byłoby dla mnie zaszczytem stoczyć ją z tobą. Z kimś, kto zawsze wychodzi, żeby się bić, kto reprezentuje BJJ i kogo szanuję.
– Miałem długą karierę, walczyłem w zasadzie ze wszystkimi i dumnie reprezentowałem Jiu Jitsu tak dobrze, jak tylko potrafiłem. Jeśli dana mi będzie jeszcze jedna walka, nie chcę zmarnować jej na kogoś, kogo nie szanuję. Jeśli więc tego chcesz i zechce tego UFC, to będzie mój ostatni taniec. Z wyrazami szacunku.

Pytanie jednak, czy UFC da Demianowi Mai jeszcze jedną walkę. Jego kontrakt z UFC dobiegł bowiem końca, a pytany o dalszą karierę Brazylijczyka pod sztandarem amerykańskiego giganta, Dana White stwierdził, że to już najprawdopodobniej koniec.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Czeski artysta chaosu – jak daleko zajdzie Jiri Prochazka?

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply