Stipe Miocic zapowiada powrót – Daniel Cormier i Francis Ngannou reagują

Wszystko wskazuje na to, że niebawem mistrz kategorii ciężkiej Stipe Miocic stanie do obrony tytułu.

Wygląda na to, że mistrzowska rozgrywka w kategorii ciężkiej UFC zostanie niebawem wznowiona. Zasiadający na tronie 265 funtów Stipe Miocic obwieścił bowiem za pośrednictwem mediów społecznościowych gotowość do powrotu do oktagonu.

– Nadszedł czas – napisał. – Kto jest gotowy?!

Złoto wagi ciężkiej nie było w grze od sierpnia ubiegłego roku, gdy w Stipe Miocic znokautował w czwartej rundzie Daniela Cormiera, rewanżując mu się za porażkę z 2018 roku.
DC od dawna garnął się do trylogii, ale Stiopic przez wiele miesięcy borykał się z problemami ze zdrowiem – a konkretnie z okiem. Gdy natomiast w końcu doszedł do pełni sił, świat sparaliżowała pandemia koronawirusa, która uniemożliwiała mu – jak zapewniał – odpowiednie treningi. A bez takowych do obrony złota stawać nie zamierzał.

Daniel Cormier i Dana White wywierali jednak w mediach – i pewnie nie tylko – mocną presję na Stipe Miociciu, aby ten zaakceptował trylogię w sierpniu. Pojawiły się nawet groźby pozbawienia go pasa mistrzowskiego.

Czy do trylogii rzeczywiście może dojść w sierpniu, który to termin jeszcze kilka tygodni temu stanowczo wykluczył Miocic? Nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że z radością deklarację mistrza o powrocie przyjął Cormier.

– Po tobie! – napisał.

Zapowiedź powrotu Stipego Miocicia i reakcja nań Daniela Cormiera nie uszły też uwadze rozpędzonego serią czterech zwycięstw przez nokauty w pierwszych rundach i również nieukrywającego mistrzowskich aspiracji Francisa Ngannou.
– Minął już prawie rok, więc przestańcie walczyć w mediach społecznościowych, podpiszcie kontrakt, które macie na biurku i pójdźmy dalej – napisał na Twitterze.

Niezadowolony z fiaska zestawienia z Jonem Jonesem, kameruński Predator nie ukrywa, że liczy na jak najszybsze doprowadzenie do trylogii Stipego Miocica z Danielem Cormierem, mierząc w starcie ze zwycięzcą.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Powinni byli zestawić tę walkę!” – Conor McGregor wyjaśnia przejście na emeryturę

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply