UFC

Stipe Miocic wraca z dalekiej podróży – nokautuje Alistaira Overeema

W starciu o pas mistrzowski kategorii ciężkiej na gali UFC 203 Stipe Miocic znokautował Alistaira Overeema.

W walce wieczoru gali UFC 203, w której na szali położono pas mistrzowski kategorii ciężkiej, Stipe Miocic (16-2) ubił w pierwszej rundzie Alistaira Overeema (41-15).

Miocic od początku zaczął wywierać presję, szukając skrócenia dystansu i ataku ciosami. Overeem dobrze krążył jednak po łuku, chwilami nawet wdając się w galop, walcząc głównie z odwrotnej pozycji. Chwilę potem trafił okrężnym kopnięciem na korpus. Zaczął markować różne ataki, by w końcu wystrzelić z potężnym krosem, którym posłał mistrza na deski. Rzucił się na niego, ale zamiast dobijać ciosami, spróbował gilotyny – Miocic jednak przetrwał.

Walka wróciła na nogi. Tam Amerykanin przycisnął, zamykając rywala na siatce i ostrzeliwując go niemiłosiernie. Reem odpowiedział jednak kolejnym krosem i podbródkowym, po których nogi ponownie ugięły się pod mistrzem. Miocic znów jednak przetrwał i ponownie przeszedł do ofensywy. Overeem próbował niemal wyłącznie odwoływać się już do potężnych krosów z odwrotnej pozycji, ale Miocic unikał ich już bez problemów. Amerykanin wkrótce w kontrze na kopnięcie na kolano zmęczonego pretendenta przeniósł walkę do parteru, trafiając do jego gardy. Kilka soczystych uderzeń z góry i Overeem leżał już nieprzytomny na deskach.

Tym samym Miocic broni pasa mistrzowskiego, jednocześnie przerywając serię czterech kolejnych zwycięstw Overeema.

Po walce Holender pogratulował zwycięstwa rywalowi, twierdząc jednocześnie, że ten odklepał gilotynę z początku walki. Powtórki nie potwierdziły jednak jego wersji.

Powiązane artykuły

Back to top button