UFC

Stevie Ray vs. Paul Felder i Danny Roberts vs. Bobby Nash dodane do UFC Fight Night 113

Szkocka gala UFC Fight Night 113 została wzbogacona o dwa nowe zestawienia – Stevie Ray pójdzie w tany z Paulem Felderem, a Danny Roberts z Bobbym Nashem.

Dwie nowe walki zostały oficjalnie zapowiedziane na galę UFC Fight Night 113, która odbędzie się 16 lipca w Glasgow.

W kategorii lekkiej naprzeciwko siebie staną dwaj zawodnicy kategorii lekkiej, którzy wcześniej ustawili sobie pojedynek na Twitterze – w eleganckiej formie, dodajmy – a więc Stevie Ray (21-6) i Paul Felder (13-3).

Szkot wygrał pięć z dotychczasowych sześciu walk w oktagonie, a obecnie znajduje się na fali dwóch zwycięstw – z Rossem Pearsonem i Joe Lauzonem – którymi podniósł się po porażce z Alanem Patrickiem.

Amerykanin wygrał natomiast trzy z czterech ostatnich pojedynków. Ostatnio był widziany w akcji, efektownie ubijając Alexa Ricciego i w ten sposób wracając na ścieżkę zwycięstw po nieudanym starciu z Francisco Trinaldo, które przegrał przez techniczny nokaut spowodowany przerwaniem lekarza.

Obaj zawodnicy preferują wymiany stójkowe. Felder uderza mocniej, jest też agresywniejszy, a i jego arsenał stójkowy jest szerszy, ale Ray powinien mieć po swojej stronie przewagę szybkościowo-taktyczną. Jeśli nie będzie wdawał się w ostre wymiany, może nieco statycznego rywala wypunktować w podobny sposób, jak uczynił to w walce z Pearsonem. Nie będzie jednak o to łatwo, bo w ostatnim starciu twardy jak skała Felder pokazał się z bardzo dobrej strony.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Stevie Ray – 1.65
Paul Felder – 2.10
Druga dodana walka odbędzie się w limicie kategorii półśredniej. Rękawice skrzyżują dwaj zawodnicy powracający po porażce – Danny Roberts (13-2), który został ostatnio ubity przez Mike’a Perry’ego, oraz Bobby Nash (8-2), który padł ostatnio pod uderzeniami Jinglianga Li.

Amerykanin to twardy, silny fizycznie zawodnik, który chętnie obala, gdy tylko ma okazję. W starciu z preferującym walkę w stójce, ale niedysponującym najcięższymi uderzeniami Robertsem te atuty mogą okazać się kluczowe. Brytyjczyk walczył będzie jednak niemal na swoim terenie, a i powinien cieszyć się sporą przewagą szybkościową, więc nie sposób wykluczyć jego wiktorii.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Danny Roberts – 1.70
Bobby Nash – 2.00

Rozpiska UFC Fight Night 113

155 lbs: Stevie Ray (21-6) vs. Paul Felder (13-3)
205 lbs: Paul Craig (9-1) vs. Khalil Rountree (5-2)
265 lbs: Mark Godbeer (12-3) vs. Justin Willis (4-1)
185 lbs: Jack Marshman (21-6) vs. Ryan Janes (6-2)
170 lbs: Charlie Ward (3-2) vs. Galore Bofando (4-2)
170 lbs: Danny Roberts (13-2) vs. Bobby Nash (8-2)

*****

Kursy bukmacherskie – Krzysztof Jotko faworytem w walce z Davidem Branchem na UFC 211

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button