UFC

Trzy pierwsze walki dodane do UFC Fight Night 113 w Szkocji

Pierwsze trzy pojedynki zostały oficjalnie ogłoszone na galę UFC Fight Night 113, która odbędzie się w lipcu w Szkocji.

Organizacja UFC ogłosiła trzy pierwsze zestawienia na galę UFC Fight Night 113, która odbędzie się 16 lipca w Glasgow.
W kategorii półciężkiej powracający po pierwszej zawodowej porażce – ubił go Tyson PedroPaul Craig (9-1) skrzyżuje rękawice z Khalilem Rountree (5-2), który odniósł ostatnio pierwszą wiktorię pod banderą UFC, ubijając Daniela Jolly’ego.

Starcie zapowiada się jako klasyczna konfrontacja amerykańskiego uderzacza ze szkockim grapplerem. Craig potrafi też co prawda to i owo w stójce, a dodatkowo będzie o wiele wyższy, ale w konfrontacji z dynamicznym ciężkorękim Rontreem swoich szans poszuka najpewniej w parterze.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Paul Craig – 2.00
Khalil Rountree – 1.70

*****

W dywizji ciężkiej Brytyjczyk Mark Godbeer (12-3), który ostatnio wypunktował Daniela Spitza, stanie w szranki z debiutantem Justinem Willisem (4-1), który swego czasu miał zadebiutować przeciwko Marcinowi Tyburze, ale nie zrobił wagi.

Amerykanin jest duży, silny i całkiem sprawny na nogach, choć najgroźniejszy z góry, gdy obali rywali. Godbeer może być odrobinę lepszy technicznie na nogach, ale od strony szybkościowej to Willis powinien mieć przewagę. Amerykanin zawsze może też odwołać się do zapasów i obaleń, jeśli walka nie będzie układała się po jego myśli. Brytyjczyk z kolei walczy u siebie i posiada o wiele większe doświadczenie.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Mark Godbeer – 1.65
Justin Willis – 2.10

*****

Wreszcie w kategorii średniej Walijczyk Jack Marshman (21-6), który ostatnio nie sprostał Thiago Santosowi, podejmie Kanadyjczyka Ryana Janesa (9-2), który wraca po szybkim klepaniu w walce z Geraldem Meerschaertem.

Janes będzie miał po swojej stronie przewagę warunków fizycznych, ale w obszarze stójkowym – a szczególnie bokserskim – karty rozdawać powinien sprawny w walce na chwyty Marshman. Walijczyk powinien też przeważać od strony szybkościowej i kondycyjnej. Będzie też miał po swojej stronie kibiców.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Jack Marshman – 1.50
Ryan Janes – 2.50

Rozpiska UFC Fight Night 113

205 lbs: Paul Craig (9-1) vs. Khalil Rountree (5-2)
265 lbs: Mark Godbeer (12-3) vs. Justin Willis (4-1)
185 lbs: Jack Marshman (21-6) vs. Ryan Janes (6-2)

*****

300 PLN dla zwycięzcy – UFC Fight Night 108

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button