UFC

Statystyki uderzeń, punktacja dziennikarzy i fanów! Kto wygrał trzecią rundę walki Błachowicz vs. Pereira?

Jak przedstawiają się statystyki uderzeń w walce Jana Błachowicza z Alexem Pereirą na UFC 291? Jak walkę ocenili dziennikarze i fani?
Niemałym echem w świecie MMA – a szczególnie na nadwiślańskim jego odcinku – odbił się werdykt sędziowski co-main eventu sobotniej gali UFC 291 w Salt Lake City. Sędziowie niejednogłośnie orzekli o zwycięstwie Alexa Pereiry z Janem Błachowiczem.

O ile dwie pierwsze rundy trudne do oceny nie były – pierwsza padła łupem Polaka, druga Brazylijczyka, co do czego zgodzili się wszyscy trzej sędziowie – tak trzecia tak jednoznaczna nie była. Dwaj sędziowie przyznali ją jednak Poatanowi, co przesądziło o jego wygranej.
Polski zawodnik nie ma natomiast wątpliwości, że trzecia runda winna była paść jego łupem. Dał to do zrozumienia w bardzo dosadny sposób, określając sędziów mianem „bandy złodziei”.

Co natomiast o trzeciej rundzie mówią statystyki UFC Stats?

Otóż, pod kątem znaczących uderzeń Brazylijczyk okazał się lepszy – trafił naszego zawodnika 35 znaczącymi uderzeniami, a zainkasował 26 ze strony Polaka.

Błachowicz i Pereira atakowali jednak inne części ciała. W przypadku Polaka mieliśmy 20 celnych uderzeń na głowę, 2 na korpus i 4 niskie kopnięcia, a w przypadku Brazylijczyka – odpowiednio – 12 / 13 / 10.

Cieszynianin sfinalizował w końcówce obalenie, spędzając 45 sekund w pozycji dominującej. Wyprowadził dwa uderzenia, z których jedno doszło celu. Pereirze wliczono jeden celny cios z pleców.

Jak natomiast pojedynek ten punktowali dziennikarze na portalu MMADecisions.com? Przygniatającą przewagę miał tutaj Pereira. Spośród 26 dziennikarzy, którzy punktowali na żywo pojedynek, aż 24 wskazało na Brazylijczyka w stosunku 29-28. 4 uznało, że to Polak wygrał 29-28.

Z kolei głosy fanów rozkładają się niemal po równo.

Natomiast na Lowking.pl Czytelnicy oceniają walkę następująco:

This poll has ended (since 1 month).

Jak punktowałeś walkę Błachowicz vs. Pereira?

Wygrana Janka
70.57%
Wygrana Alexa
29.43%

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button