„Spytali mnie, ile chcemy” – Marcin Held nie dziwi się, że KSW nie było w stanie przebić oferty PFL

Podpisawszy kontrakt z PFL, Marcin Held opowiedział o negocjacjach z innymi organizacjami – w tym KSW i UFC.

Kilkanaście dni temu oficjalne potwierdzone zostały krążące od dawna nad Wisłą doniesienia o podpisaniu kontraktu przez Marcina Helda z organizacją Professional Fighters League.

W rozmowie z Wojciechem Mrozowskim z portalu MMANews.pl występujący ostatnio pod sztandarem Absolute Championship Akhmat, gdzie wygrał trzy walki, tyszanin opowiedział o negocjacjach z innymi organizacjami.

– Rozmawialiśmy z KSW, z ONE FC, krótko z ACA – powiedział Held. – Były rozmowy z UFC, ale wszystkie rozmowy z UFC były ucinane w ten sposób, że na razie mamy poczekać, aż będzie jakaś możliwość walki, jakaś propozycja – wtedy dadzą znać. Taki tekst, jaki wszyscy polscy zawodnicy teraz dostają.

– Jak już dostałem tę propozycję z PFL-u, to ona była tak dobra, że jak już rozmawiałem z KSW, to… – kontynuował. – Rozmowa z KSW wyglądała tak, że oni mnie spytali, ile chcemy. Ja im powiedziałem, że nie powiem im, ile chcemy, ale powiedziałem, co jest na stole, jakie są propozycje na stole – że jest kontrakt z PFL-em. Powiedzieli, że nie są w stanie tego przebić.– Ja się im nie dziwię. Nie jestem w Polsce zawodnikiem tak znanym, żebym im zrobił taką oglądalność, żeby zarobili na mnie tyle pieniędzy, żeby mogli mi zapłacić milion dolarów, więc tutaj się nie dziwię – ale tak mniej więcej ta rozmowa wyglądała.

Rozgrywki rozpoczną się w maju. W kategorii lekkiej do rywalizacji o milion dolarów stanie łącznie dwunastu zawodników, którzy najpierw stoczą dwie walki turniejowe, a następnie ośmiu z nich przejdzie do fazy pucharowej.

Mający za sobą nieudaną i wyjątkowo pechową przygodę z UFC – z czterech walk wygrał tylko jedną – Marcin Held nie ukrywa jednak, że występy pod sztandarem amerykańskiego giganta nadal leżą w sferze jego zainteresowań, choć w tym roku skupia się wyłącznie na PFL.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„Największe trzęsidupy na świecie piszą o najostrzejszym sporcie na świecie” – Dana White ruga krytyków

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply