„Największe trzęsidupy na świecie piszą o najostrzejszym sporcie na świecie” – Dana White ruga krytyków

Głównodowodzący UFC Dana White odpowiedział na krytykę, z jaką spotyka się jego determinacja w doprowadzeniu do gali UFC 249.

Podczas gdy do gali UFC 249 z od lat wyczekiwaną przez cały świat walką Khabiba Nurmagomedova z Tonym Fergusonem pozostał niecały miesiąc, nadal nie wiadomo, gdzie do niej dojdzie. Pierwotna lokalizacja – Brooklyn – nie wchodzi bowiem w grę.

Sternik UFC Dana White nie składa jednak broni.

– Siedzę na telefonie każdego dnia, żeby znaleźć sposób na odpalenie tej walki – powiedział w czwartkowej rozmowie z CNN. – Walka jest aktualna i zamierzam to załatwić.

– Tak, zrobimy ją nawet bez widzów – kontynuował. – Doprowadzę do tego.

Determinacja amerykańskiego promotora ściągnęła na niego lawinę krytyki ze strony mediów i części fanów, którzy zarzucają igranie ze zdrowiem i bezpieczeństwem zawodników. Dana White stawia jednak sprawę jasno.
– Słuchajcie, musimy zmierzyć się z tym tematem – powiedział. – Przejdziemy przez to. Robimy to w każdego tygodnia z UFC. Jeśli ktokolwiek opowiada, że nie dbam o zdrowie czy bezpieczeństwo, po prostu mnie nie zna. Zawsze troszczę się o swoich ludzi, czy to zawodników, czy pracowników. O zdrowiu i bezpieczeństwie myślę każdego tygodnia. Nie tylko od czasu koronawirusa. Tym się zajmujemy.

– Możecie zarzucać mi, co chcecie, ale wiecie, co zrobiłem? – kontynuował White. – Powiedziałem moim ludziom, że jeśli ktokolwiek z nich albo w ich rodzinie zachoruje albo ma problemy, może do mnie zadzwonić i pomożemy.

Jeszcze ostrzej na krytyczne głosy pod swoim adresem sternik amerykańskiego giganta odpowiedział w krótkim wywiadzie z Kamaru Usmanem.– Poszukajcie trochę informacji o ludziach, którzy to piszą – powiedział. – I to nie jest z mojej strony żaden przytyk. To fakty. Otóż, największe trzęsidupy na świecie piszą o największym i najostrzejszym sporcie na świecie. Czego więc po nich oczekiwać? Co innego mogą powiedzieć?

Gdy koronawirus zaczynał paraliżować cały świat, White podchodził do tematu z rezerwą, przekonując, że jest na nowe zagrożenie przygotowany.

Teraz jednak przyznał, że to „największe szaleństwo”, jakie napotkał na swojej drodze w promotorskiej karierze. Zapewnił jednocześnie, że gala UFC 249 odbędzie się, a z uwagi na swoją specyfikę UFC wznowi działania znacznie wcześniej niż wszystkie inne sportowe rozgrywki.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„Ani Khabib nie złamie Tony’ego, ani Tony jego” – trener Khabiba wskazuje kluczowy czynnik walki z Tonym

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. Vat

    20 marca 2020 at 22:32

    11 marca na Anfield odbył się mecz ligi mistrzów na który przyszło ponad 52000 kibiców i wszyscy zadowoleni a tu Dana chce zrobić kameralną galę i spada na niego fala krytyki…

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply