Babilon MMAPolskie MMA

Spektakularne widowisko! Paweł Pawlak po wojnie pokonał Adriana Błeszyńskiego!

Po fantastycznym 5-rundowym widowisku – jednym z najlepszych w historii polskiego MMA – Paweł Pawlak wypunktował w rewanżu Adriana Błeszyńskiego.

Nieprawdopodobne widowisko dali Adrian Błeszyński (9-4-1) i Paweł Pawlak (17-4-1) w walce wieczoru gali Babilon MMA 18, która odbyła się w Warszawie.

Już na początku pierwszej rundy Ares posłał lewym sierpem rywala na deski, ale łodzianin szybko doszedł do siebie. W stójce walka była wyrównana. Błeszyński prezentował się nieco lepiej pięściarsko, ale Pawlak dobrze pracował różnorodnymi kopnięciami.

W drugiej odsłonie obaj zawodnicy mieli swoje dobre momenty, ale to Pawlak był nieco groźniejszy. Raz nawet zachwiał rywalem, rundę kończąc na górze po udanym obaleniu. Błeszyński cały czas pozostawał jednak w grze.
Pierwsze cztery minuty trzeciej rundy należały zdecydowanie do Błeszyńskiego, który złapał drugi oddech, mocno rozbijając Pawlaka. Jednak w ostatniej minucie łodzianin przebudził się, zdecydowanie przejmując inicjatywę – posłał nawet rywala na deski kapitalnym łokciem, ale Błeszyński przetrwał do syreny kończącej trzecie pięć minut.

W czwartej odsłonie obaj zawodnicy byli już bardzo zmęczeni, a Błeszyński dodatkowo okrutnie porozcinany, ale nie zwalniali tempa, niemiłosiernie się okładając. Pawlak polował na ostre łokcie – z powodzeniem – ale to Błeszyński był stroną atakującą, notując też udane obalenie. Sam świetnie bronił się przed zapaśniczymi próbami łodzianina. Końcówka należała jednak do Pawlaka, który zdzielił Aresa srogimi łokciami.Piąta runda należała zdecydowanie do Pawlaka, który w końcu naruszył Błeszyńskiego smagającymi kopnięciami na korpus. Pomimo zmasakrowanej twarzy i wycieńczenia Adrian nie składał jednak broni, próbując odpowiadać ciosami – od czasu do czasu z powodzeniem – i poszukując obaleń. Inkasował jednak masę uderzeń, walcząc o przetrwanie – i przetrwał.

Sędziowie wskazali jednak jednogłośnie na Pawła Pawlaka w stosunku 2 x 49-45, 49-46. Tym samym zawodnik z Łodzi sięgnął po pas mistrzowski wagi średniej.
Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Powiązane artykuły

Komentarze: 2

Dodaj komentarz

Back to top button