UFC

Spadek w rankingu wagi lekkiej UFC? Jest komentarz Mateusza Gamrota!

Mateusz Gamrot zabrał głos na temat najnowszego notowania rankingu kategorii lekkiej UFC, w którym po weekendzie niespodziewanie spadł o dwa miejsca.
Wtorkowa aktualizacja rankingów UFC po sobotniej gali UFC 274 w Phoenix wywołała spore poruszenie na nadwiślańskiej scenie MMA – a to za sprawą sporych roszad w klasyfikacji kategorii lekkiej.

Wszystko z powodu spadku Mateusza Gamrota aż o dwie pozycje – z miejsca 12. na miejsce 14. O ile sklasyfikowanie Charlesa Oliveiry na miejscu pierwszym – zamiast tym mistrzowskim – siłą rzeczy wymusiło spadek wszystkich pozostałych zawodników o jedno oczko, to trudno zrozumieć, dlaczego Gamera dodatkowo wyprzedził obecnie sklasyfikowany na 13. miejscu Dan Hooker.
Nowozelandczyk przegrał bowiem aż cztery z ostatnich pięciu walk, jedyne zwycięstwo odnosząc w tym okresie z Nasratem Haqparastem. Co zatem wydarzyło się w weekend, że przed UFC 274 był sklasyfikowany za Polakiem, a teraz jest już przed nim?

O ile jednak temat ten rozpalał fanów oraz ekspertów większych i mniejszych, to główny zainteresowany podszedł do sprawy ze spokojem.

– Numerki w rankingach nie walczą – napisał na Twitterze. – Nr 1 tylko się liczy.

O zbliżenie się do 1. pozycji Mateusz Gamrot powalczy z okupującym 12. miejsce – spadł o jedno oczkoArmanem Tsarukyanem. Pojedynek ten odbędzie się 25 czerwca w ramach gali UFC Fight Night w Las Vegas. Póki co nie wiadomo natomiast, jaki będzie miał status. Mając na uwadze aktualną rozpiskę, nie sposób wykluczyć, że polsko-ormiańskie starcie posłuży za co-main event – a może nawet za walkę wieczoru.

Zapowiedź walki, jej wstępną analizę oraz wstępny typ przedstawiliśmy tutaj.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button